Zřícenina Vítkův Hrádek

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 0.4 km Obtížnost: Střední Převýšení: 47 m Hodnocení: 60/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Zřícenina Vítkův Hrádek

Od parkoviště u kostela ve sv. Tomáši ujdete přibližně 450 metrů dlouhé stoupání ke zřícenině.

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku PARKOVIŠTĚ, poté na bod v mapě a potvrďte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, klikněte na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 
 
 

Vítkův Hrádek

Zřícenina nejvýše položeného hradu v Čechách ze 13. století. Hrad byl založen krumlovskou větví Vítkovců, již v těchto dobách sloužil jako pohraniční pevnost. Ke stejným účelům sloužil i po druhé světové válce v období Studené války. Zpřístupněn veřejnosti byl v roce 2005 Občanským sdružením Vítkův Hrádek.

Zajímavost: Na hradě byl v roce 1394 uvězněn Václav IV., syn Karla IV.

Otevírací doba

Leden - Duben: sobota - neděle 10:00 - 16:00
Květen - Září: pondělí - neděle 10:00 - 18:00
Říjen - Prosinec: sobota - neděle 10:00 - 16:00
* Ve státní svátky otevřeno. 

Ceník

Dospělí: 50 Kč
Snížená cena:
25 Kč 

Ubytování v okolí

Ubytování v Hájovně Svatý Tomáš

Ubytování v Hájovně Svatý TomášUbytování v hájovně Svatý Tomáš stojí na odlehlém místě na okraji obce Svatý Tomáš, uprostřed lesů národního parku Šumava. Nabízí dětské hřiště a gril. Jídla české kuchyně a zvěřinové speciality si můžete vychutnat v restauraci, vzdálené 20 metrů. Ubytování v hájovně Svatý Tomáš má 2 poschodí a zahrnuje kuchyň s lednicí, posezení, 3 ložnice, 2 koupelny s vanou a 1 koupelnu se sprchou. K vybavení patří TV a pračka. Za 3 minuty dojdete ke zřícenině Vítkův Kámen. K nejbližší železniční stanici v Lipně nad Vltavou a lipenské vodní nádrži je to 12 km. Více na Booking.com

 

 

  • Parkoviště u kostela ve Svatém Tomáši

  • Vítkův Kámen

Fotogalerie

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

  • Parkoviště u kostela ve Svatém Tomáši

    Jak k parkovišti? Klikněte si na bod v mapě a potvrďte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, klikněte na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

    Otevřeno: Vstupné:
TOPlist
Neustále přidáváme trasy