Zlatá Koruna, okolo Kletě, Holubov

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 25.8 km Obtížnost: Těžká Převýšení: 592 m Hodnocení: 60/5

České Budějovice a okolí, Česká Republika

Zlatá Koruna, okolo Kletě, Holubov

Doprava vlakem
Odkud: Datum:
Kam: Zlatá Koruna Čas:

 

Trasa na kole vám zabere přes 3 hodiny

Od nádraží ve Zlaté Koruně se dáte cestou, která vede za nádražím k hlavní silnici. Pak pokračujte doleva směrem nahoru. Kolem výběhu s koňmi se dostanete na silnici I. třídy, kde se dáte doprava a po 400m si hlídáte odbočku z hlavní silnice doleva do lesa. Zde se napojíte na cyklotrasu č. 1135. Cyklotrasy se držíte až do 1,7km vzdáleného rozcestí, kde vás táhne doprava dolů. Vy ovšem pojedete rovně neznačenou asfaltkou.

 
 
 

Na tomto úseku zvyšte ostražitost, protože můžete projíždět místem určeným pro těžbu dřeva. Také se připravte na strmější profil stoupání. Po zhruba 400m minete odbočku vlevo a jeďte rovně nahoru. Po pravé straně si můžete užít výhledy na zdejší les. Na vrcholu kopce dojedete k esíčkovitému rozcestí, kde se dáte nejdříve doprava a na dalším úseku rozcestí doleva. Pokračujte stále stoupáním, ale už ne tak strmým jako na začátku. Za dalších 500m přijedete k rozcestí U Modrého obrazu.

Na trojúhelníkovém rozcestí se dáte směrem k přístřešku se stolem. Je to ideální místo pro svačinku nebo se ukrýt před deštivou přeháňkou. Za posezením je rozcestník '' U Modrého obrazu'', za kterým se na rozcestí ve tvaru Y dáte doleva po cyklotrase č. 1166. Za zatáčkou vás zase čeká stoupání, ale s mírnějším profilem. Držíte se na asfaltce a trase č. 1166 až k rozcestí '' U hájovny Planský'', které jenom minete a pokračujete rovně.

 

Za rozcestím vás čeká první sjezd, který vystřídá následný proti kopec a po zhruba 500m vidíte další rozcestí. Toto rozcestí je ve tvaru Y. Pokud byste se chtěli podívat na vrchol Kletě dáte se doprava, když ne, pokračujte doleva. Dále se trasa netvoří jenom ze stoupání, ale také vás čeká pár příjemných sjezdů, na kterých si můžete trošku odpočinout a nabrat síly na proti kopce. Na této části si také užijete krásných výhledů do krajiny, kdy při dobrém počasí můžete zhlédnout Alpy. Držíte se stále na č. 1166 až dojedete k rozcestníku určeného pro běžkaře. Nemusíte si ho všímat a užijete si další sjezd, který je vlevo. V tomto sjezdu si opět určitě vychutnáte výhledy do krajiny.

Po 720m sjezdu pokračujte rovně u rozcestníku '' Uhlířská hájovna Hubert'' a poté přijedete k restauraci, kde se můžete občerstvit. Za penzionem na vás po chvíli čeká znovu sjezd, ve kterém si nezapomeňte přibrzdit abyste si mohli vychutnat další výhledy do krajiny. Tento sjezd je dlouhý přibližně 1,5km. Poté dojedete k rozcestí ve tvaru T, kde pokračujte po cyklotrase č. 1166 rovně.

Čeká na vás nepříjemné 1km dlouhé stoupání. Kterým dojedete až k rozcestí '' Pod Růžovým vrchem''. Na tomto rozcestí si můžete odpočinout a posvačit u sezení s přístřeškem. Po načerpání sil se dáte rovně, kde za chvíli narazíte na rozcestí ve tvaru Y. Tam se dáte doprava a po chvilce znovu doprava. Následuje stoupání s občasnými teráskami, na kterých jsou po pravé straně výhledy do krajiny a na jadernou elektrárnu Temelín.

 

 

Po vystoupání nahoru se držíte vlevo po trase č. 1168 a čeká vás sjezd . Po 2,3km strmého sjezdu jedete stále rovně dolů a nevšímáte si odbočky doleva na Holašovice. Ve sjezdu se to nebojte trošku pustit , protože nabranou rychlost určitě rádi využijete v následném stoupání. Za kopcem dorazíte k dalšímu rozcestí ve tvaru T, kde se dáte doleva směrem na Holubov. Na tomto rozcestí si také můžete užít výhledy na okolní vesničky a České Budějovice. Z rozcestí sjedete k placenému parkovišti Kleť. Na tomto krátkém sjezdu na vás čekají nástrahy v podobě štěrkovitého povrchu a velmi prudké zatáčky.

Dále se dáte doleva po silnici a sjezdem dojedete až do 850m vzdáleného Krasetína. Krasetín projedete po hlavní silnici, po které se dostanete až na nádraží v Holubově. 

Doprava vlakem
Odkud: Holubov Datum:
Kam: Čas:

  • Nádraží Zlatá Koruna

  • U Modrého obrazu

  • Rozhledna Kleť

  • Nádraží v Holubově

Fotogalerie

TOPlist
Neustále přidáváme trasy