Zámek Červená Lhota

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 2.2 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 36 m Hodnocení: 100/5

Třeboňsko, Česká Republika

Zámek Červená Lhota

Booking.com

Nedaleko Jindřichova Hradce naleznete překrásný renesanční vodní zámek Červená Lhota. Zámek s rybníkem a parkem je od roku 2001 národní kulturní památkou České republiky.

 
 
 

U zámku snadno zaparkujete na prostorném placeném parkovišti jen pár metrů od vstupu. Pak už se můžete vydat k zámku, projít se nádherným parkem kolem rybníka či poobědvat v restauraci hned vedle zámku. Celé místo je jako stvořené pro prosluněné víkendové odpoledne.

Z parkoviště se vydejte kolem stánku vpravo a podél rybníčku pokračujte mezi stavení. Zde naleznete restauraci a v protější budově veřejné toalety.

 

Pokračujte rovně a jen pár metrů za restaurací naleznete zámek Červená Lhota. Po prohlídce zámku se můžete vydat na procházku parkem kolem zámeckého rybníka. Cesta po břehu je místy velmi náročná se stoupáním po kamenech a rozhodně ji nedoporučujeme absolvovat v podpatcích. Velmi atraktivní alternativou je zapůjčení lodičky (80kč/30min 150kc/hod) a vychutnání si zámeckého okolí z vodní hladiny. Pří návratu od zámku k parkovišti můžete v parku navštívit kostel Nejsvětější trojice se studánkou. 

Jak k parkovišti?
Kliknete si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 

 • Parkoviště u zámku

 • Restaurace a veřejné toalety

 • Státní zámek Červená Lhota

 • Zámecký park

 • Kaple Nejsvětější Trojice se studánkou

 • Další zajímavá místa v okolí

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště u zámku Parkoviště u zámku

  Placené parkoviště kousek od zámku a obchůdek se suvenýry.

  Otevřeno: Vstupné: 60 Kč
  Parkoviště u zámku Parkoviště u zámku Parkoviště u zámku
TOPlist
Neustále přidáváme trasy