Ubytování Horní Vltavice s výlety a informacemi

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 30.4 km Obtížnost: Střední Převýšení: 240 m Hodnocení: 100/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Ubytování Horní Vltavice s výlety a informacemi

 

Nabízíme možnost pronájmu plochy na našem turistickém portálu vyletynaden.cz. Vše je jednoduché a časově nenáročné. Postačí Vám vlastní fotky a stručný popis. Můžete si pronajmout již zhotovené výlety. Ceník Vám zašleme na požádání. 

Mail: info@vyletynaden.cz 

Rodinný apartmánový dům Horní Vltavice

Ubytování Horní VltaviceDům se nachází v okrajové části Horní Vltavice 200m od silnice Vimperk - Strážný. Obec Horní Vltavice je v CHKO Šumava. V Horní Vltavici je autobusová i vlaková zastávka. Padesát metrů pod domkem protéká Teplá Vtlava. Další informace zde.

Kontakt: +420 728 824 301 

 

 Cyklovýlet ke Žďáreckému jezírku. Ostatní letní výlety nad facebookem. Zimní pod výletem.

Klikni na slzičku v mapě, či výškovém profilu a hned víš kde jsi.. :-) Pak na kolonku popis trasy.


Od ubytování se vydejte po mostě přes Teplou Vltavu na konec Horní Vltavice. Zde odbočíte doleva na Borovou Ladu. Cca po čtyrech kilometrech odbočíte doleva z hlavní silnice (na začátku svodidel) na Polku.

PolkaPolkaPolka


Polku projeďte rovně až k lesu, kde začne krátké, nepříjemné stoupání. Na rozcestí Nová Polka odbočte doprava. Ještě chvilku pojedete do kopečka, za kterým si odpočinete na posezení u skály s vytesaným erbem.

Skála s erbemSkála s erbem

Za skálou přijedete na rozcestí Žďárecké sedýlko, kde odbočíte doleva a pokračujte novým úsekem asfaltky ke Ždáreckému jezírku. Od Žďáreckého sedýlka je to jen kousíček k restauraci Knížecí Pláně.

Žďárecké jezírkoŽďárecké jezírkoŽďárecké jezírko

Od jezírka pokračujte mírným sjezdem do Strážného. Ignorujte veškeré odbočky a jeďte stále rovně. Za rybí restaurací odbočte doleva. Pokud za restaurací odbočíte doprava, dojedete k nouzovému nocovišti. Odbočka k němu je před rozestavěným domem do lesa po žluté značce (tip pro pěší na přespání).

Na rozcestí Strážný bus odbočte doleva a pokračujte mírným stoupáním okolo bytovek. Za nimi se chvilku svezete k malé sjezdovce, u které se na rozcestí dejte vlevo. Následné stoupání není sice dlouhé, ale o to obtížnější. Ve stoupání si můžete odpočinout u místa, kde je znázorněna historie zaniklé osady Samoty.

Památník bývelé osady SamotyPamátník bývelé osady Samoty

Za památníkem na prvním rozcestí jeďte rovně a vzápětí na druhém rozcestí se dejte doleva. Zde jedete sjezdem. Na cestě jsou dřevěné odvodňovací kanálky.

Na konci lesa na rozcestí Nad Polkou (chyběl název rozcestí) jeďte rovně přes paseku k nedalekému brodu přes Polecký potok.

BrodPolka, nyní pojedete po modré šipcePolka

Za brodem odbočte doprava. Zajisté poznáte, že jste v místě, kde jste dnes již jednou byli. Odbočte doprava a na hlavní silnici odbočte opět vpravo a už se jen svezete zpět do Horní Vltavice.

Výlety ke Studené Vltavě naleznete zde: Nové Údolí, Třístoličník a Stožec, Plešné jezero a Nová Pec.

Předpověd počasí

 


Kam na sjezdovky v okolí

Ski areál Horní Vltavice (200 m)

Ski areál Horní VltaviceSki areál Horní VltaviceSki areál Horní Vltavice

Lyžařský areál Horní Vltavice „Nad Kovárnou" je lyžařské středisko nabízející ideální podmínky rodinám s dětmi, začínajícím lyžařům, snowboardistům a lyžařským výcvikům. Dobře si na hlavní sjezdovce zalyžují i náročnější lyžaři. Malým dětem nabízí středisko výcvik zkušenými instruktory v lyžařské škole. 

Mitterdorf (18,9 km)

MitterdorfMitterdorfMitterdorf

Na začátek mohu předeslat, že se nám lyžování v tomto areálu velice líbilo. Dlouho jsme na lyžích nestáli a rozcvička na delší modré sjezdovce přišla vhod. Červená sjezdovka, která se nachází také za kopcem, nás velmi prověřila! Sympatické bylo i přejíždění lesem mezi sjezdovkami. 

Kam na běžky v Horní Vltavici

Běžkařské stopy začínají přímo u sjezdovky. Další stopy v okolí:

Nástupiště do stopy PolkaNástupiště do stopy PolkaNástupiště do stopy Polka

Ostatní aktivity

Přírodní koupaliště v Nové Peci je od Horní Vltavice vzdálené 30 kilometrů (trasa). V těchto místech se vlévá řeka Vltava do vodní nádrže Lipno. Koupaliště se nachází hned za mostem vlevo. Bude-li obsazené malé neplacené parkoviště u pláže, nezoufejte, kousek opodál je velké placené. Vemete-li si s sebou in-line brusle můžete se projet od těchto parkovišť do Stožce a zpět

Jak už je z příspěvku zřejmé, můžete se přímo od penzionu vydat na splouvání řeky Vltavy a Lipna. Nebude-li dostatek vody v Horní Vltavici, nebo u Soumarského mostu, nalodíte se právě v Nové Peci.

Důležité informace

Dopravní spojení: Autobusová zastávka 700 m, vlaková zastávka 2.3 km

Benzínová stanice: Přímo v Horní Vltavici a ve Strážném, kde se nachází také Freeshop

Nemocnice a lékárna Vimperk


Ubytování

Apartment Horní Vltavice

Apartment Horní Vltavice Apartmán Horní Vltavice nabízí ubytování v Horní Vltavice. Nemovitost nabízí výhled na hory je 46 km od Pasova. K dispozici je vlastní koupelna se sprchovým koutem. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 216 Kč

 


Penzion Bázum

Penzion BázumPenzion Bázum v obci Kubova Huť nabízí restauraci podávající jídla české a mezinárodní kuchyně, Wi-Fi zdarma ve společných prostorách a pokoje s TV a posezením. Individuálně zařízené pokoje mají posezení a vlastní koupelnu se sprchou nebo vanou a toaletními potřebami zdarma. Více.. 

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 027 Kč


Pension Pek

Pension PekPension Pek se nachází v obci Kubovat Huť, 200 metrů od lyžařského areálu Obrovec a v blízkosti běžeckých tratí a turistických a cyklistických tras, a nabízí ubytování s možností vlastního stravování. K dalším zařízením patří úschovna lyží a kol. Ubytovat se zde hosté mohou ve studiích a apartmánech se satelitní TV a prakticky zařízeným kuchyňským koutem. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / 2 noci: 1 405 Kč


Šumavský Dům ''U Čechů''

Šumavský dům U ČechůŠumavský Dům "U Čechů" se nachází v na tichém místě v Kubově Huti v těsné blízkosti Boubínského pralesu v regionu Šumava. Má zahradu s terasou, dětské hřiště a gril. Nabízí bezplatné Wi-Fi a pokoje se zařízeným balkonem a TV.  Hosté mohou využít společný obývací pokoj s mikrovlnnou troubou, lednicí a rychlovarnou konvicí. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 2 021 Kč


 Zdichynců pension

Zdichynců pensionZdichyncu Pension se nachází v Kubově Huti. Nabízí ve všech prostorách dostupné bezplatné Wi-Fi a neplacené soukromé parkoviště. Každý pokoj má TV s plochou obrazovkou a rychlovarnou konvici. Na místě můžete využít také lyžárnu a půjčovnu jízdních kol. Zdichyncu Pension je vzdálený 49 km od Pasova a 44 km od Českého Krumlova. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 649 Kč

 

  • Ubytování Horní Vltavice

  • Polka

  • Skála s vytesaným erbem

  • Žďárecké jezírko

  • Památník osady Samoty

  • Brod přes Polecký potok

TOPlist
Neustále přidáváme trasy