Srní, vlčí výběh, Čeňkova pila

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 10.0 km Obtížnost: Střední Převýšení: 275 m Hodnocení: 100/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Srní, vlčí výběh, Čeňkova pila

Od Čeňkovy pily zpět k chatě (jedna zastávka), nebo do Srní (dvě zastávky) se svezete autobusem. Start trasy začíná na placeném parkovišti v Srní vedle benzínové čerpací stanice (výpadovka na Sušici). Od parkoviště se vydáte směrem do Srní, u informačního střediska odbočíte vlevo, minete kostel a pokračujete kilometr dlouhý úsek podél hlavní silnice směr Modrava. Za druhou ostrou pravotočivou zatáčkou sejdete z hlavní silnice doleva k NS Vlčí výběh. 

 
 
 

Ve vlčím výběhu pokračujte dle značení až k vyhlídkovým plošinám. Bylo nám řečeno, že se vlci nacházejí před druhou vyhlídkovou plošinou vlevo za rozdvojeným stromem a byla to pravda :-). Po prohlídce se vraťte přibližně 300 metrů proti značení a v ostré levotočivé zatáčce odbočte vpravo k parkovišti pro invalidy. Zde odbočíte doprava (100 metrů půjdete po Klostermanno vo NS) a napojíte se na žluté turistické značení, které vás přes Horní Hrádky dovede do lesa, kde budete strmě klesat ke Klostermannovu mostu. Kořeny stromů vytvořily na tomto úseku schody, takže to zválednete i se svými ratolestmi. Za mostem odbočíte vlevo a pokračujete pohodovým klesáním podél dravé říčky Vydry a NS Povydří k Turnerově chatě. 

Až se budete vracet zpět do Srní, tak od parkoviště pro invalidy se již nemusíte vracet do areálu vlčího výběhu, ale pokračujte rovně Klostermannovo NS do Srní.

 

Od chaty můžete pokračovat klesáním okolo kamenného moře do Čeňkovy pily, nebo se můžete vydat prudkým stoupáním po žlutém značení směrem na Zhůří a dále po zeleném značení na Horskou Kvildu. 

Pro ty co se vydají od Turnerovy chaty směrem na Zhůří (mapa):

První dva a půl kilometru k asfaltové silnici vás čeká velmi strmé stoupání. Na tomto úseku nastoupáte neuvěřitelných 300 výškových metrů. V samotném stoupání si dejte pozor, aby jste neodbočili na první paseku stejně jako my :-). Na hlavní silnici odbočíte vpravo a pokračujete okolo silnice, místy kde stávala osada Zhůří. Cca 600 metrů v lese si pohlídejte odbočku doleva na lesní pěšinu. Za chvilku dojdete do Horské Kvildy, kde přejdete přes hlavní silnici a sejdete k Hamerskému potoku. U potoka odbočíte doprava a velmi příjemnou procházkou podél potoka, kde jsou znatelná místa po rýžování zlata tvz. sejpy a pinky, dojdete k soutoku s řekou Vydrou. Zde odbočíte doprava k nedalekému Klostermannovu mostu, přes který přejdete a stoupáním po žlutém značení pokračujete směr Srní. Dále minete parkoviště u vlčího výběhu, za kterým odbočíte doprava na lesní pěšinu. Zhruba po 300 metrech dojdete k hlavní silnici směr Srní.

Chcete-li si prohlédnout obří hrnec, zaznamenaný mimo trasu, dojděte od soutoku Hamersmkého potoka  s říčkou Vydrou na kamený most a podívejte se proti proudu vpravo.

Pár informací pro ty co dorazili do Čenkovy Pily:

- Odbočíte-li na hlavní silnici vlevo a přejdete přes řeku můžete navštívit expozici Šumavské energie. Začátky prohlídek jsou v 9, 11, 13 a 15 hodin, červen - září denně mimo pondělí (vstup zdarma, telefon: 840 840 840).

- Vydáte-li se na hlavní silnici rovně, projdete mezi parkovištěm a bufetem, dojdete k nedaleké Čeňkově pile. Za touto pilou se nachází soutok Vydry a Křemelné a tímto místem vzniká řeka Otava.

Zpět do Srní jděte stejnou cestou, kterou jste přišli. 

Wellness pobyt na ŠumavěWellness pobyt v Srní

Čtyř denní zážitkový pobyt pro dvě osoby ve čtyř hvězdičkovém hotelu uprostřed Šumavy. V hotelu najdete wellnes areál s bazénem, saunu s parní lázní, posilovnu, stolní tenist, bowling a mnoho dalšího.

Další informace zde

 

 

 

 • Parkoviště u benzínové pumpy

 • Srní

 • Kostel Srní

 • Naučná stezka Vlčí výběh

 • Klostermannův most

 • Obří hrnec

 • Turnerova chata

 • Kamenné moře

 • Parkoviště a bufet Čeňkova pila

 • Čeňkova pila a soutok

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště u benzínové pumpy Parkoviště u benzínové pumpy

  Výchozím bodem tohoto výletu je placené parkoviště u benzínové pumpy. Parkoviště se nachází na výpadovce ze Srní směrem na Sušici. Cena parkovného je 70 kč / den.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště u benzínové pumpy Parkoviště u benzínové pumpy Parkoviště u benzínové pumpy
TOPlist
Neustále přidáváme trasy