Prášilské jezero ze Slunečné u Prášil

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 5.6 km Obtížnost: Těžká Převýšení: 111 m Hodnocení: 40/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Prášilské jezero ze Slunečné u Prášil

Zaparkujete auto na dostatečně velkém placeném parkovišti na Slunečné nedaleko Prášil. Parkoviště naleznete kousek od Prášil směrem na Srní. 

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku PARKOVIŠTĚ, poté na bod v mapě a potvrďte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, klikněte na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 
 
 

Fotografie a zajímavosti naleznete v ''Bodech zájmu''. 

Od parkoviště pokračujte doleva okolo domku NP na rozcestí Gruberk, kde se dáte doprava. Po mírném stoupání na rozcestí Slunečné samoty se držte rovně směrem na Liščí díry. Na rozcestí Liščí díry odbočte doprava a pokračujte ve strmějším stoupání k Prášilskému jezeru.

 

Chcete-li jít od jezera jinou cestou, pokračujte po červeném značení na Jezerní cestu. Vzápětí přijdete k hlavní silnici, kde odbočíte doprava zpět k nedalekému parkovišti. 

Popis pro ty co půjdou z Prášil (nevšímejte si trasy na mapě):
Z Prášil se vydáte okolo hlavní silnice směr Srní, minete botanickou zahradu s bizony, přejdete přes Prášilský potok a za chvilku odbočíte doprava na rozcestí U Prášil. Dále půjdete po červeném značení k jezeru. Převýšení zde činí přibližně 200 metrů.

 

  • Parkoviště Slunečná (výchozí bod)

  • Prášilské jezero

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

  • Parkoviště Slunečná (výchozí bod) Parkoviště Slunečná (výchozí bod)

    Výchozí bod trasy. Parkoviště se nachází nedaleko Prášil směr Srní. 

    Otevřeno: Vstupné:
    Pokračujte podle šipky.
TOPlist
Neustále přidáváme trasy