Písek za jihočeskou písničkou

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 41.1 km Obtížnost: Střední Převýšení: 151 m Hodnocení: 100/5

Orlík - Slapy, Česká Republika

Písek za jihočeskou písničkou

Výlet začínu od cenově dostupného ubytování v Písku - Hotel Buly. Od ubytování pokračujte k řece a odbočte doleva k ostrovu. Přes ostrov přejeďte na druhý břeh řeky a odbočte doprava. Proti proudu řeky dojdete k rozcestí U Smetáka.

 

 

Od rozcestí U Smetáka se držte stále okolo vody až ke kamennému mostu. Pojedete slušnou lesní cyklostezkou, jenom u skal se cesta zúží. Na tomto krátkém úseku dbejte větší opatrnosti, neboť můžete potkat protijedoucí cyklisty. U již zmiňovaného mostu odbočíte doleva na asfaltku a po kratičkém stoupání odbočte vpravo zpět k řece.

Po přijetí k řece Otavě přijedete po pěkné asfaltce k soutoku s řekou Blanice. Okolo restaurace již tedy jedete proti proudu řeky Blanice. Za restaurací se cesta ve stoupání zhorší. Za lesem přijedete před Putimí k hlavní silnici a tu přejedete rovně. Pozor na auta, je tu stopka!

 

U cedule Putim odbočte doprava. Na dalším rozcestí se držte vlevo ke kostelu. Za kostelem odbočte doprava. Jste na návsi u restaurace U Cimbury. Odtud pokračujte doprava k řece. Ještě před mostem a kouzelným jezem se nachází četnická stanice z filmu Osudy dobrého vojáka Švejka. U mostu se nachází hospůdka hojně navštěvovaná cyklisty.

Přejedete Blanici za železným mostem, odbočíte doleva a vzápětí na hlavní silnici opět doleva. Zde najedete na frekventovanou silnici, která vede do nedalekých Ražic. Za tratí v Ražicích odbočte doleva a pokračujte již po méně frekventované silnici. Projedete Heřman po hlavní silnici a kousek za vsí odbočte doleva. Přejeďte přes trať a malou Blanici až ke mlýnu. Zde je možnost příjemného posezení. Za restaurací uvidíte mlýnské kolo, kolem kterého pokračujete dále.

Předete Blanici a nechráněný železniční přejezd k chatové osadě. Tu projedete dle značení tedy vpravo. Na začátku Maletic odbočte doprava. Jste na prvním místě, o kterém se zpívá ve známé jihočeské písni. Náves projeďte okolo kapličky směrem Myšenec. Podél říčky Blanice dojedete k rozcestí před Myšencem, kde odbočíte doleva. Jste ve druhé vesničce z úvodní písničky. Náves projeďte okolo kostela a hřbitova po hlavní silnici. Na konci Myšence odbočte doleva, sjezdem přijedete k velmi frekventované silnici České Budějovice – Písek. Tu s opatrností přejeďte rovně.

Na začátku Ždáru u zastávky odbočte doleva směr Tálín. Dojeli jste k odbočce k rybníku Tálín, o kterém pojednává druhá písnička na této trase. Po prohlídce rybníka se vraťte na silnici a pokračujte směrem Tálín. Na začátku obce u zastávky (nalevo za hřištěm je Tálínská hospoda) odbočte doprava a následnou křižovatku projeďte rovně, pokračujte okolo ZD.

Před první chalupou osady Kukle, i když to tak nevypadá, odbočte doleva k lesu. Značeno na Písek. Nebojte, cesta se za chvilku zlepší. Doporučujeme pokud bude po dešti nezapomenou na blatníky. V lese na rozcestí ve tvary Y jeďte doleva. Přijedete k výhledu na rybník Tálín. Za chalupou na rozcestí opět ve tvaru Y jeďte doprava. Zde vás čeká záludný sjezd doleva na pěšinku! Kontrolou, že jste odbočili správně, je vám blízký rybníček, který minete. Za rybníčkem přijedete do Nového Dvora.

V Novém Dvoře je rozcestí ve sjezdu, kde pojedete vpravo až narazíte na rozcestí ve tvaru T. U rozcestníku se dejte doprava. Kousek nad vsí u stavení se držte vpravo po asfaltce. Zde začíná jediné zmiňované stoupání na trase. Na dalším rozcestí ve tvary Y jeďte vlevo. V lese je stoupání intenzivnější, ale není to nic hrozného.

Na novodvorské křižovatce odbočte doleva a držte si klobouky. Do Písku fičíte z kopce. Ve sjezdu nikam neodbočujte. Za objektem lesy Písek dejte přednost v jízdě a pokračujte do Písku. Za chvíli minete ceduli Písek.

Přijedete na frekventovanou silnici, kde převedete kolo a za svodidly pokračujte rovně. Na náměstíčku odbočte doleva, rovně před sebou uvidíte vyhlídkovou věž. Přijedete do parku na křižovatku se stopkou, zde odbočte doleva ke světelné křižovatce. Na světlech pokračujte rovně a u banky odbočte doprava k věži. Parkoviště vás dovede do ulice Bakaláře. Odbočte vlevo a jste u věže, která je součástí Putimské brány. (odkaz na písničku) Dojeďte k Putimské bráně. U brány odbočte doleva do kraťoučké Putimské ulice. Na jejím konci odbočte doprava a pokračujte okolo krytého bazénu k lávce. Tu minete proti proudu Otavy, dojeďte k rozcestí a odbočte doleva k parkovišti. 

 
 
 

 • Hotel Buly

 • U Smetáka

 • Soutok Otavy a Blanice

 • Restaurace u soutoku

 • Kostel sv. Vavřince

 • Restaurace U Cimbury

 • Švejkovská CK stanice

 • Kamenný most přes Blanici

 • Benešovský mlýn

 • Maletice

 • Myšenec

 • Kostel sv. Havla

 • Tálinský rybník

 • Tálínská hospoda

 • Vyhlídková věž

 • Putimská brána

Fotogalerie

TOPlist
Neustále přidáváme trasy