Pěší okruh v okolí Radíče

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 13.1 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 158 m Hodnocení: 80/5

Orlík - Slapy, Česká Republika

Pěší okruh v okolí Radíče

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 

 

Z parkoviště u zámku v Radíči se vydejte přes říčku Mastník. Dál pokračujte asi 100m rovně než odbočíte doprava. Dejte se po modré značce směr Kozí hřbet. Cesta kolem říčky byla velmi zarostlá, proto doporučujeme vzít si dlouhé kalhoty. Po mírném stoupání dojdete k lesu a posléze na louku. Po pravém okraji lesa pokračujte po modré až k zřícenině Kozí hřbet. Od říčky se naskýtá  zajímavý pohled na zříceninu. Dbejte na bezpečnost! K říčce je strmý sráz.

 

Vrátíte se zpět na louku, zde pokračujte rovně k chatám. Zahněte doprava, následně doleva a pokračujte po modrém značení. Projděte chatovou osadou a u rozcestí u zrcadla se dáte vlevo.

Za chatovou kolonií čekejte nejnáročnější část okruhu, což se zejména týká prostupnosti terénu. Dodržujte značení cesty, i když to vypadá, (přes potok) že stezka dále nevede. Po velmi krátkém úseku se cesta zlepší. V lese dojděte na rozcestí a dejte se vlevo. Na konci lesa se vydejte rovně po louce až k rozcestí Hradnice. Odtud se dejte po žluté značce vpravo na vyhlídku opata Zavorala a hradiště Červenka, které je na vrcholu nad vyhlídkou. Zní to divně, ale je to tak. Vraťte se na lesní cestu a pokračujte vlevo až k zřícenině Ostromeč. Odtud se vraťte zpět na rozcestí Hradnice a jděte znovu po modré značce směr Hrazany. Na této cestě Vám informační tabule vysvětli, co byla oppida.

Z Hrazan se vydáte po žluté značce směr Radíč. Po místní komunikaci, za cca 1km odbočte ostře vlevo. Pozor naši předskokani tuto odbočku minuli :-)). Pak už si jen pohlídáte odbočku vpravo na polní cestu, kde je na konci lesíka vysekaná pěšinka přes les do Radíče. V Radíči je možnost prohlídky zámku s atrakcemi pro dospělé i děti. Prohlídka zámku probíhá v dobových kostýmech.

Tento výlet Vám zabere přibližně půl dne a zajímavostí, které na tomto pěším okruhu uvidíte, jistě stojí za zhlédnutí. Doporučujeme turistické hole s hroty. Pití a svačinu si zabalte s sebou, protože na trase není žádné občerstvení. 

 
 
 

 • Parkoviště u zámku v Radíči

 • Zámek Radíč

 • Zřícenina hradu Kozí Hřbet

 • Vyhlídka opata Zavorala

 • Tvrziště Červenka

 • Zřícenina hradu Ostromeč

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště u zámku v Radíči Parkoviště u zámku v Radíči

  Našim výchozím bodem pro tuto trasu je parkoviště u zámku. Od tohoto místa se vydáte směrem do vsi a přejdete říčku Mastník. Za mostíkem pokračujte rovně. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště u zámku v Radíči
TOPlist
Neustále přidáváme trasy