Obří hrad

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 2.7 km Obtížnost: Střední Převýšení: 158 m Hodnocení: 60/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Obří hrad

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 

 Fotografie a zajímavosti naleznete v ''Bodech zájmu''.             Vyžití po zbytek týdne tady →

Místo se nachází mezi Kašperskými horami a obcí Stachy. Přijedete-li autem od Kašperských hor odbočte na začátku Nicova doprava a okolo statku dojedete do Popelné. Přijedete-li od Stach odbočte na konci Nicova doleva a pokračujte okolo statku do Popelné. Krátká NS Keltové na Šumavě.

Z parkoviště v Popelné se vydáte po žluté značce vlevo a podél dětské sjezdovky vystoupáte 200m do lesa. Přijdete na rozcestí ve tvaru T, kde odbočíte doprava. Po chvilce nepříjemného stoupání přijdete opět na téčkové rozcestí a zde odbočte opět vpravo. Lesní cesta se mění na kamennou a zarostlou pěšinku, ale jste již kousek od hradiště.

 

Ještě před samotnými rozvalinami odbočte v lese doprava ke kamennému srubu (viz GPS). Tam vás informační cedule navedou k dalším zajímavostem na hradu. Toto hradiště je nejvýše položené v České republice a to 1010 m.n.m. bývá označováno jako nejvýznamnější keltské kultovní místo. Nalezeno bylo teprve nedávno v roce 1926. Tato pevnost pochází pravděpodobně ze 2.-1. století před naším letopočtem. Místo zřejmě sloužilo k ochraně rýžovišť zlata na říčce Losenici. Novější verze se přiklání k možnosti ohrazení posvátného místa. Nálezy z tohoto nezvykle dochovaného hradiště naleznete v muzeu v Sušici.

Nejbližší místo, na kterém se nachází keltské hradiště naleznete u rozhledny Sedlo na pěším výletu na hrad Kašperk.

Keltská hradiště na našem portálu se nacházejí ve výletech:
Pěší okruh v okolí Radíče,
Vlakem do Třísova, Dívčí Kámen, Náměstí ČB,
Vlakem do Zlaté Koruny a na kole do Českých Budějovic,
Okruh z náměstí Českých Budějovic přes Zlatou Korunu a Dívčí kámen,
Pěší okruh na Dívčí kámen,
Kašperk, Pustý hrádek, rozhledna Sedlo 

Wellness KašperkWellness pobyt v Kašperských Horách 

Okouzlující šumavská příroda s pohádkovým hradem Kašperk, kde se točila část oblíbené pohádky Anděl páně. Užijte si čtyři dny relaxování obklopeni komfortem čtyřhvězdičkového romantického secesního hotelu a okouzlující přírodou. Ráno si můžete zaplavat v bazénu, potom se vydat na procházku do kraje hlubokých lesů, tichých jezer a stříbřitých divokých potoků. 

Wellness pobyt SrníWellness pobyt na Šumavě 

Ideální zážitkový pobyt pro ty, kterým jsou tři dny odpočinku málo. Dopřejte si prodloužený relax ve čtyřhvězdičkovém hotelu uprostřed Národního parku Šumava. Vesnička Srní leží uprostřed nádherné šumavské přírody s čistým ovzduším, průzračnými jezery a zdravými lesy. 

 
 
 

 • Parkoviště Popelná

 • Skalní srub

 • Obří hrad

 • Skalní brána

Fotogalerie

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště Popelná Parkoviště Popelná

  Výchozím bodem trasy je parkoviště v osadě Popelná. Kousek od parkoviště se nachází restaurace a penziony. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště Popelná Parkoviště Popelná Parkoviště Popelná Parkoviště Popelná Parkoviště Popelná Parkoviště Popelná
TOPlist
Neustále přidáváme trasy