Nová Bystřice, bunkry z II. světové války, hrad Landštejn

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 30.9 km Obtížnost: Střední Převýšení: 160 m Hodnocení: 80/5

Česká Kanada, Česká Republika

Nová Bystřice, bunkry z II. světové války, hrad Landštejn

Přijedete-li do Nové Bystřice od Jindřichova Hradce zahnete na začátku náměstí doprava a vzápětí doleva do Lázeňské ulice, kde se nachází celkem slušně veliké parkoviště.

Po nasednutí na vaše kola se Lázeňskou ulicí vraťte na náměstí a odbočte doprava. Od náměstí se držte cyklotrasy č. 32. Minete kostel sv. Petra a Pavla a necelých 200 metrů za ním odbočte doleva do ulice Stará. Přijedete-li úzkokolejkou do Nové Bystřice, sjeďte od nádraží 150 metrů do Vídeňské ulice, zde odbočíte doprava a po 200 metrech odbočíte opět doprava do ulice Stará. 

 
 
 

Ještě v Nové Bystřici minete dva rybníky, za kterými přijedete do vesnice Albeř. V Albeři přejeďte přes mostík, za kterým se držte vpravo. Za touto vesničkou přijedete na rozcestí ve tvaru T, zde odbočíte vpravo, podjedete úzkokolejku, za kterou se napojíte na hlavní silnici a pokračujete opět vpravo. Po krátkém sjezdu se dostanete k první zajímavosti a tou je dominantní klášter Nejsvětější trojice. Od něj se vraťte zpět na hlavní silnici a pokračujte podél Klášterského rybníka do osady Klášter II. Zde odbočíte v pravotočivé zatáčce doleva (nenechte se oklamat upoutávkou na návštěvu bunkrů ve Slavonicích). Za chvilku přijedete v lese k odbočce k bunkrům a sjedete z cyklotrasy č. 32. 

 

Hned v lese spatříte první bunkry. Po jejich prohlídce se vraťte zpět na začátek lesa, ale zde nebudete pokračovat asfaltkou, nýbrž doprava lesní cestou. Zhruba po 150 metrech odbočte v lese doprava a pokračujte podél dalších bunkrů. Při sjezdu v lese přijedete na lesní rozcestí, na kterém se držte vlevo k nedaleké asfaltové silnici. Zde odbočte vpravo na asfaltku a příjemným sjezdem dojdete k odbočce na hlavní komunikaci. 

Na hlavní silnici odbočte doleva a sešupem sjedete do nedalekého Podlesí. Za ním vyšlápnete mírný proti kopeček, za kterým jste již ve Starém Městě pod Landštejnem. Zde odbočíte dvakrát vlevo a projdete náměstíčko (napojíte se opět na cyklotrasu č. 32 a naše gps je prodloužena k místní restauraci, celkem slušně jsme se zde najedli). Za Starým Městem pod Landštejnem se nachází odbočka k in-line dráze, vy ovšem pokračujte vlevo stoupáním k lesu. V lese si můžete cestu prodloužit ke skalkám a kapličce, více v přidané mapce.

Na vrcholu táhlého stoupání přijedete k nejhezčí zajímavosti tohoto výletu - hradu Landštejn. Doporučujeme vystoupat i na vyhlídkovou věž, ze které si užijete výhledů do všech světových stran, včetně popisů toho co právě vidíte. Po prohlídce hradu se vraťte na hlavní silnici, odbočte doleva a v krátkém časovém úseku se držte dvakrát vlevo serpentýnkami sjedete pod kopec. V těchto místech vás čeká nejhorší stoupání z celého výletu o délce dva a půl kilometru. Na vrcholu stoupání se dostanete k místu, kde jste již dnes jednou byli.

V osadě Klášter II odbočte doprava na hlavní silnici a po rovných třech kilometrech odbočte za autobusovou zastávkou do Albeře. Podjedete úzkokolejku, za ní odbočte vlevo, projedete Albeř až do Staré ulice a pak už je vše jasné :-).

 

Ubytování Nová Bystřice

Přesměrování na booking.comHotel Fogl **

Mírové náměstí 24, Nová Bystřice, 37833, Česká republika – Ukázat mapu 

Hotel Fogl se nachází v centru Nové Bystřice, 2 km od lyžařského vleku a 3 minuty chůze od autobusové zastávky, a nabízí zdarma dostupné Wi-Fi, bezplatné parkoviště (20 metrů od budovy) i bezplatnou úschovnu jízdních kol. Další informace zde

Rezervujte hned na booking.com


Přesměrování na booking.comApartmány Sluníčko ***

Švermova 535, Nová Bystřice, 37833, Česká republika – Ukázat mapu 

Apartmány Sluníčko stojí 600 metrů od centra města a nabízí prostorné apartmány s bezplatným Wi-Fi. Golfové hřiště Mnich je vzdálené 3 km. Další informace zde

Rezervujte hned na booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Albeř 

Albeř 58, Nová Bystřice, 378 33, Česká republika – Ukázat mapu 

Penzion Albeř se nachází v Nové Bystřici, 48 km od Českých Budějovic. Nabízí gril, dětské hřiště a zdarma Wi-Fi a soukromé parkoviště. Další informace zde

Rezervujte hned na booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Mnich ***

Vídeňská 63, Nová Bystřice, 378 33, Česká republika – Ukázat mapu 

Penzion Mnich se nachází v historickém městě Nová Bystřice a jeho součástí je restaurace s barem, terasa se zázemím pro grilování a také dětské hřiště. K dispozici je Wi-Fi zdarma. Další informace zde

Rezervujte hned na booking.com


 Ubytování Jindřichův Hradec

 

 • Parkoviště v Nové Bystřici

 • Mírové náměstí

 • Informační středisko Nová Bystřice

 • Nádraží úzkokolejky

 • Albeř zastávka úzkokolejky

 • Kostel Nejsvětější Trojice

 • Bunkry čs. opevnění

 • Samoobsluha a kostel

 • In-line dráha Česká Kanada

 • Zřícenina hradu Landštejn

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště v Nové Bystřici Parkoviště v Nové Bystřici

  Výchozím bodem výletu je parkoviště v Lázeňské ulici v Nové Bystřici. Přijedete-li do Nové Bystřice od Jindřichova Hradce, zahnete na začátku náměstí doprava a hned doleva do Lázeňské ulice, vzápětí jste na parkovišti.

  Otevřeno: Vstupné:
TOPlist
Neustále přidáváme trasy