Lišov, rybník Rožmberk a Třeboň

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 49.9 km Obtížnost: Střední Převýšení: 103 m Hodnocení: 100/5

Třeboňsko, Česká Republika

Lišov, rybník Rožmberk a Třeboň

Booking.com

Chcete-li se ubytovat klikněte v textu na odkaz ''ubytování'', co vás čeká zajímavého po trase klikněte na ''body zájmu'' a rozcestí naleznete v ''itineráři''. Z bodů zájmu a itineráře se zpět do textu se vrátíte kliknutím na ''Popis trasy''.

 Vyhledat ubytování v okolí

Výlovy třeboňských rybníků 2016

Výlet začíná od Relaxcentra Mrkáček (ubytování) v Lišově. Od Relaxcentra (body zájmu) pokračujte zadním výjezdem ulicí Dolní. Na hlavní silnici odbočíte doprava (itinerář). Projedete Dolní a Horní Miletín po hlavní silnici a v Dunajovicích odbočíte doleva na Přeseku.

V Přesece odbočte doleva a za chvilku přejedete frekventovanou hlavní silnici rovně směrem k hrázi rybníku Rožmberk. Na hrázi rybníka sjedete z asfaltové silnici doprava a napojíte se na cyklotrasu č. 1035. Na rozcestníku Smítka - háj odbočte doprava a následně znovu doprava. U Hodějovického rybníka odbočte opět doprava a za chvilku pojedete okolo fotbalového areálu ve Staré Hlíně.

 
 
 

Projeďte Starou Hlínu k frekventované silnici, kterou přejeďte s veškerou opatrností rovně. Za touto křižovatkou můžete odbočit doprava a jet se podívat na nedaleký historický kamenný most. Po zhlédnutí mostu se vraťte zpět a pokračujte doprava stále po cyklotrase č. 1035.

Po hlavní silnici dojedete k Stříbřeckému mostu, před kterým odbočte doprava a napojte se na červené turistické značení. Nyní pojedete po utaženém pískovcovém povrchu protí proudu Nové řeky k rozcestí Novořecká Bašta. Dejte si pozor abyste toto rozcestí nepřejeli, protože zde odbočíte doprava a napojíte se na žluté turistické značení. Za chvilku vás čeká brod, který můžete projet (nedoporučujeme) nebo použít dřevěnou lávku. Dále se držte žlutého turistické značení k rozcestí U Mlýnské stoky.

U rozcestí U Mlýnské stoky s opatronstí přejeďte přes další frekventovanou silnici rovně a pokračujte stále po žlutém značení. Dále dojedete k rozcestí ve tvaru T, kde odbočíte doleva a následně dojedete k lávce přes Černou stoku. U lávky sjedete ze žlutého turistického značení a pokračujte rovně!

Rovně dojedete k hlavní silnici, kde odbočte doleva. Po hlavní silnici dojedete k Opatovickému mlýnu, za kterým po přejetí přes stoku, odbočte doprava. Zde se napojíte na cyklotrasu č. 122 a pojedete podél Opatovického rybníka až k rozcestí s hlavní silnicí. Na tomto rozcestí odbočte doleva a následně za kioskem doprava. Za chvilku (od kiosku cca 300 metrů) odbočte doleva k Schwarzenberské hrobce.

 

Prohlédněte si hrobku a vraťte se zpět na rozcestí za kioskem. Kolem rozcestníku Svět se napojte znovu na cyklotrasu č. 122 a po hrázi rybníka Svět dojedete k památníku Jakuba Krčína z Jelčan.

Za památníkem odbočte doprava, přejděte přes přechod, minete výběh muflonů a Novohradskou bránou se dostanete do historického centra Třeboně. Za Novohradskou bránou se nachází třeboňský pivovar Regent, ve kterém si můžete domluvit exkurzi. Po průjezdu další brány (Svinenská brána) dojedete na Žižkovo náměstí.

Po prohlídce zámku se vraťte na Žižkovo náměstí, odbočte doleva a následně hned doprava na promenádu (rovně od Žižkovo náměstí se nachází Masarykovo náměstí). Na konci promenády odbočte doprava a projeďte Hradeckou bránou. Za bránou přejedete Zlatou stoku a odbočíte doleva. Dále pokračujte cyklotrasou č. 122.

Za chvilku dojedete na hlavní silnici (Jiráskova), kde odbočíte doprava. Minete dětské dopravní hřiště, autobusové nádraží s přilehlým parkovištěm. Podjedete dopravní uzel a u Penny dvakrát přejděte přes přechod na druhou stranu silnice. Stále se držte cykloznačení č. 122 směr Břilice.

V Břilicích se držte směrem na Dunajovice. V Dunajovicích pokračujte po hlavní silnici a za chvilku sjedete z cyklotrasy č. 122. Dále pokračujte přes Horní a Dolní Miletín stejnou cestou, kterou jste již dnes jeli až do Lišova.

Podzimní výlovy třeboňských rybníků 

 
 
 

 • Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček

  Centrum Mrkáček je jedním z nejvšestranějších sportovně-relaxačních areálů v České republice. Kromě komplexních služeb pro aktivní odpočinek (2x krytá tenisová hala, 2 venkovní profesionální antukové kurty, kurt na beach volejbal a beach nohejbal, fitness, ping-pong, dětské hřiště, sauna, whirlpool, půjčovna jízdních kol, bowling, kulečník, šipky, kosmetický salón, manikúra, pedikúra, masáže, solárium, doprava 2 mikrobusy aj.) nabízí areál moderní konferenční a společenské prostory v klidném prostředí, s kompletním restauračním servisem a možností ubytování (součástí areálu je moderní HOTEL SPORT pro 39 osob s kompletním sociálním zařízením, televizí, chladničkou, telefonem). K dispozici je monitorované parkoviště a Wi-Fi v celém areálu ZDARMA. 

  Centrum se nachází v obci Lišov (10 km od Českých Budějovic, 10 km od Třeboně, 18 km od Hluboké nad Vltavou).

  Ubytuj se zde

  Otevřeno: Vstupné:
  Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček
 • Hostinec Dunajovice Hostinec Dunajovice

  V Dunajovicích na návsi se nachází hostinec, kde se můžete občerstvit.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Rybník Rožmberk Rybník Rožmberk

  Rozlohou (489 ha) největší rybník v České republice a za předpokladu určité definice rybníků i na světě. Postaven byl v letech 1584 až 1590 a navrhl jej jeden z nejznámějších českých rybníkářu Jakub Krčín z Jelčan.

  Otevřeno: Vstupné:
  Rybník Rožmberk Rybník Rožmberk
 • Historický kamenný most ve Staré Hlíně Historický kamenný most ve Staré Hlíně

  Most přes Starou řeku pochází z konce 18. století a je tvořen dvanácti klenutými oblouky z lomového kamene.

  Otevřeno: Vstupné:
  Historický kamenný most ve Staré Hlíně Historický kamenný most ve Staré Hlíně
 • Průjezd mezi rybníky Průjezd mezi rybníky

  Trasa vede po silnici, která rozděluje rybníky Vyšehrad a Stolec.

  Otevřeno: Vstupné:
  Průjezd mezi rybníky Průjezd mezi rybníky Průjezd mezi rybníky
 • Stříbřecký most Stříbřecký most

  Z mostu si můžete vychutnat výhled na umělý vodní kanál ''Novou řeku''. Kanál byl vybudován v letech 1584–86 a odváděl povodňovou vodu z řeky Lužnice do Nežárky. Tím chránil právě dostavenou hráz rybníka Rožmberk před protržením.

  Otevřeno: Vstupné:
  Stříbřecký most Stříbřecký most Stříbřecký most
 • Novořecká bašta Novořecká bašta

  Na tomto rozcestí se nacházejí informace o Nové řece.

  Otevřeno: Vstupné:
  Novořecká bašta Novořecká bašta
 • Kiosek u hrobky Kiosek u hrobky

  Možnost k občerstvení v místním kiosku.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Schwarzenberská hrobka Schwarzenberská hrobka

  Hrobka rodu Schwarzenbergů byla dokončena roku 1877. Založil ji Jan Adolf II. Schwarzenberg na podnět své manželky Eleonory Schwarzenbergové. V hrobce je uložena 26 rakví s těly Schwarzenbergů. Okolí hrobky bylo upraveno jako anglický park. 

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Duben - Květen út–ne 9.00–16.00
  Červen - Srpen út–ne 9.00–17.00
  Září - Říjen út–ne 9.00–16.00
  Vstupné: Dospělí: 60 Kč
  Zlevněné: 40 Kč
  Rodinné: 160 Kč
  Schwarzenberská hrobka Schwarzenberská hrobka Schwarzenberská hrobka
 • Rybník Svět Rybník Svět

  Čtrnáctý největší rybník v České republice. Byl vybudován Jakubem Krčínem z Jelčan roku 1573 jako rybník Nevděk, kvůli výstavbě bylo zbouráno Svinenské předměstí Třeboně. Svět je vyhledávaným místem k rekreaci a konají se zde mistrovské závody ve veslování. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Rybník Svět Rybník Svět Rybník Svět
 • Pomník Jakuba Krčína z Jelčan Pomník Jakuba Krčína z Jelčan

  Jakub Krčín z Jelčan (1535 - 1604) byl jeden z nejznámějších českých rybníkářů. Na Třeboňsku zbudoval či rozšířil několik rybníků. V roce 1571 založil rybník Svět (původně Nevděk), kvůli kterému nechal zbourat část Třeboně. V letech 1584 - 1590 budoval rybník Rožmberk, který je největší rybník v ČR a za předpokladu určité definice rybníku i světa. 

  Otevřeno: Vstupné:
 • Třeboňské přístaviště Třeboňské přístaviště

  Z přístaviště se vyplouvá na vyhlídkové plavby. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Třeboňské přístaviště Třeboňské přístaviště Třeboňské přístaviště
 • Mufloní výběh Mufloní výběh

  V zahradě pivovaru se nachází výběh muflonů. 

  Otevřeno: Vstupné:
 • Knížecí pivovar - Bohemia Regent Knížecí pivovar - Bohemia Regent

  Pivovar Třeboň byl založen v roce 1379. V průběhu středověku rostla jeho dobrá pověst a po roce 1698 se již ve vlastnictví knížete Schwarzenberga přestěhoval do bývalé rožmberské zbrojnice s vchodem z Trocnovského náměstí. Přestavba pivovaru do současné podoby se uskutečnila ve druhé polovině 19. století. 

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Vstupné: Cena: 150 Kč
  Snížená: 80 Kč
 • Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům

  Od 23. 4. 2016 přesunuto na Masarykovo náměstí do Vratislavského domu!

  - Další informace zjišťujeme.

   

  Otevřeno: Vstupné:
  Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům
 • Zámek Třeboň Zámek Třeboň

  Zámek vznikl na místě původního panského sídla a gotického hrádku ze 14. stol. Po požáru v roce 1562 se tehdejší majtel Vilém z Rožmberka rozhodl zahájit přestavbu hradu na renesanční zámek a další majitel panství Petr Vok ji dokončil. Po úmrtí Petra Voka (poslední z Rožmberků) Třeboň zdědili Švamberkové. Rod Švamberků přišel po bitvě na Bílé hoře o většinu majetku a v roce 1621 bylo třeboňské panství zkonfiskováno císařem Ferdinandem II. V roce 1660 získali Třeboň Schwarzenbergové, kteří obohatili zámek o barokní dostavby.

  Třeboňský zámek je třetí největší komplexem podobného typu v Česku, hned po Pražském hradu a Českokrumlovském zámku. Můžete zde absolvovat prohlídky celkem na třech trasách. Za zmínku také stojí zámecký park. 

  Informace pro návštěvníky

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Duben - Květen
  úterý - neděle: 09:00 - 16:00
  Červen - Srpen
  úterý - neděle: 09:00 - 17:00
  Září - Říjen
  úterý - neděle: 09:00 - 16:00
  Vstupné: Cena: 100 Kč
  Snížená: 70 Kč
  Rodinná: 270 Kč
  Zámek Třeboň Zámek Třeboň Zámek Třeboň Zámek Třeboň Zámek Třeboň Zámek Třeboň
 • Masarykovo náměstí Masarykovo náměstí

  Masarykovo náměstí je tvořené měšťanskými domy s podloubím a renesančními a barokními štíty, z nichž většina byla prohlášena národní kulturní památkou.

  Fotografie jsou vyfoceny v období rybářských trhů, které se konají každoročně koncem léta. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Masarykovo náměstí Masarykovo náměstí
 • Veřejné WC Veřejné WC

  Veřejné WC se nachází kousek mimo trasu. Přijedete-li do Jiráskovy ulice trasu pokračuje vpravo, wc najdete 150 metrů vlevo v parku.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Dětské hřiště Dětské hřiště

  Dopravní dětské hřiště. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Dětské hřiště Dětské hřiště Dětské hřiště

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček

  Centrum Mrkáček je jedním z nejvšestranějších sportovně-relaxačních areálů v České republice. Kromě komplexních služeb pro aktivní odpočinek (2x krytá tenisová hala, 2 venkovní profesionální antukové kurty, kurt na beach volejbal a beach nohejbal, fitness, ping-pong, dětské hřiště, sauna, whirlpool, půjčovna jízdních kol, bowling, kulečník, šipky, kosmetický salón, manikúra, pedikúra, masáže, solárium, doprava 2 mikrobusy aj.) nabízí areál moderní konferenční a společenské prostory v klidném prostředí, s kompletním restauračním servisem a možností ubytování (součástí areálu je moderní HOTEL SPORT pro 39 osob s kompletním sociálním zařízením, televizí, chladničkou, telefonem). K dispozici je monitorované parkoviště a Wi-Fi v celém areálu ZDARMA. 

  Centrum se nachází v obci Lišov (10 km od Českých Budějovic, 10 km od Třeboně, 18 km od Hluboké nad Vltavou).

  Ubytuj se zde

  Otevřeno: Vstupné:
  Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček
TOPlist
Neustále přidáváme trasy