Kvilda, Knížecí Pláně

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 24.9 km Obtížnost: Střední Převýšení: 266 m Hodnocení: 60/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Kvilda, Knížecí Pláně

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete.  

 

 

Parkoviště najdete v jižní části Kvildy pod sjezdovkou. Přejeďte Teplou Vltavu po opraveném mostu ( nebo možná ještě opravovaném :-)). Za chviličku se dejte na rozcestí Hraběcí huť doprava k pramenům Vltavy. V lese na začátku stoupání přijedete na rozcestí ve tvary Y, zde pokračujte vlevo. Dojeďte k Teplé Vltavě u mostu, kde pokračujte rovně k nedalekým pramenům.

 

Po prohlídce pramenů Vltavy pokračujte stoupáním k rozcestí U pramene Vltavy, zde odbočte vlevo. Za chvilku vás čeká nejstrmější stoupání celého výletu k rozcestí Na Strážní stezce. Pojedete po pěkné upravené lesní cestě. Za vrcholem stoupání jedete rovně prudším sjezdem, až k odbočce vpravo směrem Bučina. Zde sjezd pokračuje horší cestou, ovšem úsek není dlouhý. 

Na Bučina rozcestí dojedete již po asfaltové cestě. Na tomto rozcestí odbočte doprava k vyhlídce s restaurací a muzeem Železné opony. Poté se vraťte na rozcestí a pokračujte vpravo sešupem na Knížecí Pláně. Ve sjezdu často potkáváme cyklisty, kteří tlačí kola do kopce. Jeďte se zvýšenou opatrností! Na konci sjezdu je celkem nečekaný přechod na zpevněnou polní cestu, i zde opatrně. Dále minete Furík, a na Knížecích plání rozc. odbočte vpravo k místu, kde bývala osada. Dojedete k místu, kde již zbyl pouze hřbitov a památník.

Vraťte se zpět na rozcestí a pokračujte již jen kousek ke Knížecím Pláním. Za restaurací odbočte doleva a pokračujte ve sjezdu. V lese přijedete na pěknou asfaltku a mírným stoupáním dojedete ke trojúhelníkovému rozcestí, na kterém pokračujte rovně. Za chvíli přijedete k odbočce, kde se dáte doleva a sjedete ze značených cyklotras. Držte se na lesní asfaltce a nikam neodbočujte. Cesta vás dovede ke Tetřeví studánce. V tomto úseku jedete stále nahoru, dolu, téměř bez rovinek. Za studánkou je ostrá pravotočivá zatáčka, kde se zlepší cesta. Ještě kousek do kopečka a přijedete na širší asfaltku, zahněte doprava směrem Kvilda. A teď už jenom dolů do Kvildy k parkovišti. 

 
 
 

 • Parkoviště na Kvildě pod sjezdovkou

 • Pramen Vltavy

 • Bučina

 • Bývalý kostel

 • Knížecí Pláně

 • Tetřeví studánka

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště na Kvildě pod sjezdovkou Parkoviště na Kvildě pod sjezdovkou

  Výchozí bod trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště na Kvildě pod sjezdovkou Parkoviště na Kvildě pod sjezdovkou
TOPlist
Neustále přidáváme trasy