Kubova Huť, Boubínský prales a rozhledna

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 12.3 km Obtížnost: Těžká Převýšení: 504 m Hodnocení: 80/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Kubova Huť, Boubínský prales a rozhledna

Booking.com

Fotky a zajímavosti naleznete zde

Tato pěší túra je naplánovaná z nádraží v Kubově Huti (kde se nachází i parkoviště) k želeuzniční stanici Zátoň. Takže na tento výlet můžete dorazit autem, zaparkovat v Kubově Huti a zpět k parkovišti se svést vlakem ze Zátoně. Nebo se na výlet vydejte vlakem už z domova :-).

Dostatečně veliké parkoviště se nachází u hlavní silnice v Kubově Huti. Z parkoviště se dáte doprava a po sto metrech odbočíte doleva k nádraží. U nádraží přejdete přes trať a odbočíte vlevo.

Na nedalekém rozcestí Pod Basumskou loukou odbočíte doprava. Jdete po modrém turistickém značení, které vás dovede k rozhledně. Na začátku lesa si zajisté všimnete bunkru (řopíku) z předválečného období. Za chvilku jste na rozcestí Basumské louky, na kterém pokračujete rovně. Od tohoto rozcestí až k rozhledně nastoupáte na 3,5 km dlouhém úseku neuvěřitelných 300 výškových metrů.  

 
 
 

Za rozhlednou pokračujete (stále po modrém značení) po strmých schodech k rozcestí Na Křížkách. Na tomto rozcestí se můžete vydat první odbočkou vpravo k loveckému zámečeku a Boubínskému jezírku. My jsme pokračovali druhou odbočkou vpravo směr Boubínský prales východ. Zhruba po kilometru chůze se cesta stočí vlevo a přímo napojí na lesní pěšinu. Pozorně na tomto úseku sledujte modré značení, které vás dovede ke zmiňovanému rozcestníku Boubínksý prales východ.

 

Na tomto rozcestí jsme odbočili vlevo a pokračovali mírným klesáním podél plotu. Za Boubínským jezírkem jsme odbočili doleva k rozcestí Amartovka. Na Amartovce můžete pokračovat vpravo zpět na Basumské louky a Kubovu Huť, nebo na Lukenské cestě odbočit k železniční stanici Zátoň. My jsme odbočili vlevo a pokračovalli po zeleném turistickém značení. Za pravotočivou zatáčkou se můžete osvěžit u Čadovy studánky.

Dále projdete pod železničním viaduktem a u kempu odbočíte vlevo k železniční stanici Zátoň. Poslední vlak ze Zátoně do Kubovy Hutě jel v srpnu 2015 19:04 (směr Strakonice). Další spoje: IDOS - Vyhledání spojení

PočasíVíce počasí

 

 

Ubytování

Penzion Bázum

Penzion BázumPenzion Bázum v obci Kubova Huť nabízí restauraci podávající jídla české a mezinárodní kuchyně, Wi-Fi zdarma ve společných prostorách a pokoje s TV a posezením. Individuálně zařízené pokoje mají posezení a vlastní koupelnu se sprchou nebo vanou a toaletními potřebami zdarma. Více.. 

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 027 Kč


Pension Pek

Pension PekPension Pek se nachází v obci Kubovat Huť, 200 metrů od lyžařského areálu Obrovec a v blízkosti běžeckých tratí a turistických a cyklistických tras, a nabízí ubytování s možností vlastního stravování. K dalším zařízením patří úschovna lyží a kol. Ubytovat se zde hosté mohou ve studiích a apartmánech se satelitní TV a prakticky zařízeným kuchyňským koutem. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / 2 noci: 1 405 Kč


Šumavský Dům ''U Čechů''

Šumavský dům U ČechůŠumavský Dům "U Čechů" se nachází v na tichém místě v Kubově Huti v těsné blízkosti Boubínského pralesu v regionu Šumava. Má zahradu s terasou, dětské hřiště a gril. Nabízí bezplatné Wi-Fi a pokoje se zařízeným balkonem a TV.  Hosté mohou využít společný obývací pokoj s mikrovlnnou troubou, lednicí a rychlovarnou konvicí. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 2 021 Kč


 Zdichynců pension

Zdichynců pensionZdichyncu Pension se nachází v Kubově Huti. Nabízí ve všech prostorách dostupné bezplatné Wi-Fi a neplacené soukromé parkoviště. Každý pokoj má TV s plochou obrazovkou a rychlovarnou konvici. Na místě můžete využít také lyžárnu a půjčovnu jízdních kol. Zdichyncu Pension je vzdálený 49 km od Pasova a 44 km od Českého Krumlova. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 649 Kč

 • Parkoviště Kubova Huť

 • Kubova Huť železniční stanice

 • Řopík

 • Boubín rozhledna

 • Boubínské jezírko

 • Čadova studánka

 • Pod Boubínem tábořiště

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště Kubova Huť Parkoviště Kubova Huť

  Rozsáhlé parkoviště v Kubově Huti.

  Otevřeno: Vstupné:
TOPlist
Neustále přidáváme trasy