Kleť z nádraží v Českém Krumlově

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 21.5 km Obtížnost: Střední Převýšení: 555 m Hodnocení: 60/5

České Budějovice a okolí, Česká Republika

Kleť z nádraží v Českém Krumlově

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 Vyhledat ubytování v okolí

 

 

U nádraží přejedete přes trať a za ní se držte vlevo po hlavní silnici. Vystoupáte až k rozcestí Nový Dvůr, kde pokračujete rovně. Stále stoupejte až na rozcestí s parkovištěm a zde odbočte vlevo. Za 350m dojedete k dalšímu rozcestí s parkovištěm, na kterém se dejte dvakrát vpravo. Vystoupáte až k rozcestí U Modrého obrazu. Bohužel v roce 2013 byl obraz na renovaci v ČK. Na rozcestí pokračujte vlevo po cyklotrase č. 1166. Následně pokračujete na této cyklotrase a minete rozcestí U Hájovny Plánský.

 

Dojedete na rozcestí ve tvaru Y, kde vám poradí cyklo značení kudy na Kleť. Vydejte se tedy na cyklotrasu č. 1166A vpravo, která vás dovede až na vrchol hory Kleť. Tento úsek je velmi nepříjemné a táhle stoupání. Po prohlídce rozhledny a krásy jihočeské krajiny se vrátíte zpátky na rozcestí, odbočíte vlevo a sjezdem se vrátíte  k Modrému obrazu. Na rozcestí U Modrého obrazu se vydejte doleva směrem na rozhlednu Granátník. Za necelých 600m se v esíčku držte vpravo na cyklotrase č. 1166 a pojedete do jednosměrky k rozhledně Granátník. Pohlídejte si po pravé ruce dřevěnou rozhlednu. Po prohlídce krajiny z rozhledny pokračujete volným sjezdem zpět k rozcestí s parkovištěm. Od tohoto rozcestí se dostanete zpět stejnou cestou k parkovišti, kde jste již jednou byli, zahnete doleva a přes rozc. Nový Dvůr sjedete po hlavní zpět k nádraží,výchozímu bodu této trasy.

Doprava vlakem
Odkud: Datum:
Kam: Třísov Čas:

 

 
 
 

 • Nádraží Český Krumlov

 • Rozcestí s parkovištěm

 • U Modrého obrazu

 • Rozhledna Kleť

 • Rozhledna Granátník

Fotogalerie

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Rozcestí s parkovištěm Rozcestí s parkovištěm

  Pokud se na výlet vydáte autem, zde můžete zaparkovat.

  Otevřeno: Vstupné:
  rozcestí
TOPlist
Neustále přidáváme trasy