Jindřichův Hradec okolo kostelů a rybníků

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 32.2 km Obtížnost: Střední Převýšení: 143 m Hodnocení: 80/5

Třeboňsko, Česká Republika

Jindřichův Hradec okolo kostelů a rybníků

Výchozí bod trasy je parkoviště u hlavního nádraží v Jindřichově Hradci.

Od nádraží pokračujte k světelné křižovatce, kde odbočte doleva. Pokračujte po hlavní silnici ke kruhovému objezdu. Z kruhového objezdu sjeďte druhou odbočkou.
Dále pokračujte po hlavní silnici a pohlídejte si odbočku doleva na Jindřiš. Zde s opatrností odbočte doleva a napojte se na cyklotrasu č. 1113.

 

 

Dále pokračujte rovně do obce Jindřiš, kterou projeďte po hlavní silnici a okolo zastávky úzkokolejky. Za Jindřiší se dostanete na křižovatku ve tvaru T. Na této křižovatce odbočte doleva a pokračujte do Blažejova.

V Blažejově pojedete kolem další zastávky úzkokolejky. Stále pokračujte po hlavní silnici. Pokud se chcete podívat na místní kostel odbočte u pošty doprava a poté se na hlavní silnici vraťte.

Za Blažejovem pokračujte směr Malý Ratmírov, který projeďte stále po hlavní silnici. Pojedete okolo zastávky úzkokolejky, kempu a Ratmírovského rybníku.
Dále pokračujete směr Vlčice.

 

Na křižovatce před Vlčicemi pokračujte rovně. Na trojúhelníkové křižovatce ve Vlčicích pokračujte vlevo a kolem kostelíku se dostanete po hlavní silnici do serpetýny. V serpentýně pokračujte po hlavní silnici. Vyjeďte krátké stoupání k další křižovatce, kde odbočte doprava směr Budkov (Do Budkova nedojedete). Sjíždíte zde cyklotrasy č. 1113 a pokračujete do Střížova k zámku.

Kolem rybníku Hejtman dojedete k soukromému, tudíž veřejnosti nepřístupnému zámku. Za zámkem odbočte na křižovatce ve tvaru T doprava a napojujete se na cyklotrasu č. 1242. V Střížovicích pojedete kolem restaurace, která má vchod pro cyklisty z druhé strany. Po hlavní silnici dojdete na náves. Na návsi odbočte druhou odbočkou před hasičskou nádrží doprava a pokračujte podél elektrického vedení.

Dále dojedete k rybníku „Krvavý", kde u rozcestí odbočte doprava. Pokračujte podél hrází rybníka a cyklotrase č. 1242 do obce Hospříz.

V Hospořízi odbočte doleva na hlavní silnici. Na této silnici naleznete hospodu a občerstvení a dovede vás k frekventované silnici I. Třídy. Odbočte tedy doprava na hlavní silnici a pohlídejte si nedalekou odbočku doleva na Hrutkov.

Na další křižovatce sjedete z cyklotrasy č. 1242 na č. 1241. Odbočíte zde doprava a pokračujete do Hrutkova. Hrutkov projeďte po hlavní silnici okolo dalšího kostelíku. Na konci Hrutkova vás čeká nepříjemné stoupání.

Za Hrutkovem si pohlídejte odbočku ze silnice na polní cestu doprava směr Otín. Po polní cestě dojedete k rozcestí ve tvaru T, kde určitě nepřehlédnete v dáli skládku. Na tomto rozcestí odbočte doprava a pokračujte do Otína.

Před Otínem přejeďte říčku a za ní odbočte doleva. Po hlavní silnici v Otíne dojedete na stopku. Na stopce dejte přednost v jízdě a pokračujte rovně. Po projetí Otína odbočte doleva na hlavní silnici a pokračujte do Jindřichova Hradce.

Dále pokračujte po hlavní silnici. Za chvíli sjedete z cyklotrasy č. 1241. Po hlavní silnici dojedete ke kruhovému objezdu, na kterém sjeďte první odbočkou a pokračujte po hlavní silnici. Poté projeďte rovně další kruhový objezd a dojdete zpět na světelnou křižovatku u nádraží. Na křižovatce odbočte doprava a za chvilku jste zpět u výchozího bodu. 

 
 
 

 • Parkoviště u nádraží Parkoviště u nádraží

  Výchozí bod trasy je parkoviště u nádraží v Jindřichově Hradci.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště u nádraží Parkoviště u nádraží
 • Jindřiš Jindřiš

  Obec s kaplí a rybníkem na návsi patřila až do roku 1884 k jindřichohradeckému panství. Je zde možnost občerstvení. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Jindřiš
 • Zastávka Jindřiš Zastávka Jindřiš

  Zastávka úzkokolejky v obci Jindřiš.

  Otevřeno: Vstupné:
  Zastávka Jindřiš
 • Blažejov zastávka Blažejov zastávka

  Zastávka úzkokolejky v Blažejově. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Blažejov zastávka Blažejov zastávka
 • Kostel sv. Alžběty Kostel sv. Alžběty

  Kostel sv. Alžběty v Blažejově.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Malý Ratmírov zastávka a kemp Malý Ratmírov zastávka a kemp

  Otevřeno: Vstupné:
  Kemp Malý Ratmírov zastávka a kemp Rybník Kaple
 • Penzion Ratmírák Penzion Ratmírák

  Penzion s cyklobarem a bazénem.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Kaple ve Vlčicích Kaple ve Vlčicích

  U hlavní silnice ve Vlčicích se nachází tato kaple.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Zámek Rozkoš ve Střížovicích Zámek Rozkoš ve Střížovicích

  Pseudogotický zámeček postavený v polovině 19. století. Nyní je zámek v osobním vlastnictví.

  Otevřeno: Vstupné:
  Rybník Hejtman
 • Občerstvení Střížovice Občerstvení Střížovice

  Vchod do hospody pro cyklisty je z druhé strany.

  Otevřeno: Vstupné:
  Občerstvení Střížovice
 • Hrutkov Hrutkov

  Malá vesnička s kostelíkem.

  Otevřeno: Vstupné:
  Hrutkov
TOPlist
Neustále přidáváme trasy