Horská Kvilda, Pechler a zpět

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 11.8 km Obtížnost: Těžká Převýšení: 245 m Hodnocení: 60/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Horská Kvilda, Pechler a zpět

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 
 
 

 Fotografie a zajímavosti naleznete v ''Bodech zájmu''. 

Podél hlavní komunikace vedoucí přes roztroušené domky v Horské Kvildě je možnost placeného parkování. Vydejte se na trasu podél hospůdky – kousek od informačního střediska, kde se lépe parkuje. Přejděte přes Hamerský potok okolo sošky na můstku. Na prvním rozcestí se vydejte doprava a vzápětí doleva. Jdete po slušné lesní cestě podél kouzelného Hamerského potoka. Vlevo se majestátně tyčí vrch Sokol. Při vstupu do lesa jsou patrné stopy po rýžování zlata (sejpy). Zde se potok zrychluje a dravě zařezává mezi příkré svahy hor.

 

V poklidu jste klesáním došli až na rozcestí Pechler (je to kousek k Vydře). U chatky odbočíte doleva a vydejte  se na extrémní tříkilometrové stoupání.

Při pohledu do krajiny a za dobré viditelnosti zhlédnete rozhlednu Poledník. Tato dominanta Šumavy určitě stojí též za návštěvu (bývala zde rušička rádia Svobodná Evropa). Výlet na rozhlednu najdete v rubrice cyklo. Tento okruh je ovšem velmi náročný profilem i délkou. 

Po stoupání se dáte v lese dvakrát doleva a po asfaltce klesáte zpět do Horské Kvildy. Na Zlaté stezce pokračujete vlevo podél nádherných stavení. Po této cestě dojdete zpět k rozcestí kde jste již jednou byli a odbočíte doprava k lávce. Chcete-li zažít pohodu a klid uprostřed vyhlášených turistických cílů, vřele doporučujeme.  

 
 
 

 • Výchozí bod Horská Kvilda

 • Hamerský potok

 • Pechler

Fotogalerie

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Výchozí bod Horská Kvilda Výchozí bod Horská Kvilda

  Výchozí bod trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště Parkoviště Lávka přes Hamerský potok nedaleko Horské Kvildy Výchozí bod Horská Kvilda Výchozí bod Horská Kvilda Tudy pokračujte
 • Parkoviště Antýgl Parkoviště Antýgl

  Další možný výchozí bod trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
TOPlist
Neustále přidáváme trasy