Hluboká, podél Vltavy a Malše

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 48.9 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 143 m Hodnocení: 60/5

České Budějovice a okolí, Česká Republika

Hluboká, podél Vltavy a Malše

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 Vyhledat ubytování v okolí

Trasa začíná u golfového hřiště na Hluboké nad Vltavou, od kterého se vydáte po cyklotrase číslo 12 směrem na Bavorovice.

 

Kousek za fotbalovým stadionem minete sportovně relaxační areál. Dále vás cesta provede okolo rybníků až do Bavorovic. Bavorovice projedete po hlavní silnici a na konci odbočíte doleva mezi domky na stezku. Za serpentýnkou se napojíte k řece Vltavě, po jejímž břehu minete plavební kanál v Českém Vrbném. Dále pokračujete stále podél řeky až k lávce, kde přejedete na druhý břeh po kterém pokračujete dále až k Dlouhému mostu, který podjedete. Za mostem se vydáte doprava a následně za mostíkem doleva. Podél Mlýnské stoky se dostanete  ke slepému rameni řeky Malše. U restaurace U Kliky  pokračujete podél slepého ramena až k modrému mostu, přes řeku. Tento most přejedete a za ním odbočíte doprava směrem do parku. V parku pak můžete navštívit českobudějovickou hvězdárnu za kterou je soutok řek Vltavy a Malše. Ta blíže k centru je Malše. Dál se držte po velmi dobře značené cyklotrase číslo 7 (dříve č. 12). Cestou minete zimní i fotbalový stadion až dojedete na Beránkovo nábřeží, kde se odpoutáte od řeky. Na světelné křižovatce odbočíte doprava, minete čerpací stanici Benzina a po hlavní se dostanete až na konec města ČB. Ještě před tratí odbočíte doprava směr Boršov nad Vltavou.

 

 

Před Boršovem přejedete přes hlavní komunikaci, za ní odbočíte doleva a hned za nádražím doprava. Podjedete viadukt a u mostu se dáte rovně po kostkách. Po horším úseku silnice se dostanete až k Zátkovým těstárnám a konečné autobusu. Za touto zastávkou se držíte dvakrát vlevo a absolvujete krátké nepříjemné stoupání, za nímž se vám při dobré viditelnosti vyskytne pěkný pohled na Kleť. Výlety na tuto horu najdete na jiném místě našeho portálu (zadejte na horní liště vpravo hledaný výraz).

U Kamenného Újezdu odbočíte doleva a podjedete hlavní komunikaci. Na prvním rozcestí v Kamenném Újezdu je po pravé straně cukrárna s venkovním posezení. Trasa pokračuje po hlavní silnici a u zrcadla se dáte doprava, projedete místním náměstím a napojíte se na ulici Plavnická. Zde se mírným sjezdem dostanete přes trať až k rozcestí Plavnice.

V Plavnici se držíte rovně na cyklotrase číslo 1121. Dojedete až ke křižovatce přes hlavní silnici, kterou přejedete rovně a pokračujete až do vesnice Plav (pozor na děti). Na začátku vsi budete mít možnost posezení v místní restauraci Na ostrově. V Plavě pokračujte po hlavní silnici, minete rozcestí s kapličkou a za ním pokračujte rovně mírním stoupáním. Dál pokračujete po cyklostezce číslo 1018 až k vyhlídce nad řekou Malše. Na začátku lesíka doprava a jste na místě.

Po prohlédnutí Malše se z vyhlídky vydáte stejnou cestou zpět na rozcestí s kapličkou. Zde odbočíte doprava a na cyklotrase č. 1018 pokračujete směrem na Vidov. Tato stezka vás dovede až na konečnou autobusu v obci Vidov, kde se nachází další možnost občerstvení v místní restauraci.

Kolem koloniálu vás stezka dovede k řece Malši, podél níž se dostanete k mostu, přes který přejedete na druhý břeh do obce Roudné. Na návsi pokračujete po hlavní a přibližně po 100 metrech odbočíte doprava na značenou cyklotrasu do Jakubovy ulice. Podél zahrádek a vilek se dostanete k hlavní silnici, kde zahnete doprava.

Minete konečnou zastávku autobusu a stále po hlavní dojedete do ČB. Před bytovými domy odbočíte doprava k řece. Kolem řeky dojedete k mostu, ten přejedete a dáte se za ním doleva. Cestou míjíte několik rychlých občerstvení, dětské hřiště i možnost koupání nad jezem.

Na další autobusové točně odbočíte doleva a po břehu řeky se dostanete až k modrému mostu, přes který jste již přejížděli. Bude to až ten druhý. U tohoto mostu se dáte vpravo ulicí Biskupská na náměstí Přemysla Otakara II. Náměstí opustíte stejným rohem ovšem ulicí Radniční, na konci krátké ulice projedete Solnou bránou. Za ní odbočíte doprava a napojíte se na stejnou cestu, kterou jste přijeli od Hluboké. Záchytné body na cestě zpět : restaurace U Kliky, Dlouhý most, lávka přes řeku, kanál v Českém Vrbném, Bavorovice. 

 
 
 

 • Sportcentrum Hluboká (výchozí bod)

 • Přístaviště Hluboká nad Vltavou (kousek mimo trasu)

 • Sportovně relaxační centrum

 • Vodácký areál v Českém Vrbném

 • Přístaviště České Vrbné

 • Přístaviště v Českých Budějovicích

 • Soutok Vltavy a Malše

 • Železná panna

 • Hvězdárna a planetárium

 • Hostinec Na Ostrově

 • Vyhlídka na Malši

 • Malý jez s dětským hřištěm

 • Náměstí Přemysla Otakara II.

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Sportcentrum Hluboká (výchozí bod) Sportcentrum Hluboká (výchozí bod)

  Výchozí bod trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
  Rozcestník Golfové hřiště
TOPlist
Neustále přidáváme trasy