Follonica, Punta Ala

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 53.1 km Obtížnost: Těžká Převýšení: 89 m Hodnocení: 100/5

Toskánsko výlety, Itálie

Follonica, Punta Ala

Cesta do Itálie

Cesta z Itálie 

Navigace přes google k parkovišti - Klikněte si na kolonku ''Parkoviště'', poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

Výlet k útesu na pobřeží Tyrhénského moře (Středozemního moře).

Odkaz na fotky a zajímavosti zde.

Z ubytovacího areálu Villagio il Girasole ve Follonice

Villaggio Il GirasoleVillaggio Il GirasoleVillaggio Il Girasole

minete kruhový objezd a podél hotelů přijedete k promenádě. Tu projedete k místu, kde vás silnice dovede přes mostík až k rozcestí, kde je prvně značená Punta Ala. Zde zahnete doprava a za chvilku se napojíte na cyklostezku. V těchto místech se nachází i placená parkoviště a veřejné pláže. Minete Oslí farmu (k farmě a zpět bez potíží dojedete i s těmi nejmenšími), za kterou najedete na silnici a světelnou křižovatku v Puntone. Světla přejedete rovně a na nedaleké křižovatce u realitky a lékárny odbočíte doprava k přístavišti jachet. Podél zaparkovaných jachet a ubytovacího areálu nikam neodbočujte až přijedete k mírnému stoupání. 

 
 
 

Dojedete k bráně, kterou objedete a po zpevněné lesní cestě pokračujte podél pobřeží dále. Na tomto úseku se vám budou neustále otevírat neskutečné výhledy na moře, Elbu, přístavní město Piom bino a Follonicu. Za nedlouho přijedete k památníku Giuseppe Garibaldiho. Na pravo se lesní pěšinou můžete jít podívat na přírodní, kamenitou pláž Cala Martina. Za památníkem na rozcestí pokračujte rovně. Dále se držte podél moře. Poté se sjezdem dostanete na pešinkové lesní rozcestí, od kterého je to jenom 50m na nádhernou volně přístupnou pláž Cala Violina. Letos v září jsme si zde ve stánku zakoupili pivo, vodu a zapečenou bagetu. Budete-li mít štěstí a bude-li zátoka klidná, můžete při chůzi po písku slyšet zvuk houslí. Pak se vrátíte do lesíka, pokračujete podél moře. Přijedete ke stanici první pomoci, za kterou vás čeká doopravdy náročné asi 400m dlouhé stoupání. Na trekovém kole budete mít co dělat. Po chvilce odpočinku vás čeká druhé ještě delší stoupání, ale již poslední takto extrémní na trase.

 

Sjezdem se dostanete k rozcestí, kde se napojíte doprava na asfaltovou komunikaci . Po asfaltce se dostanete ke kempům , které minete a za nimi dojedete k hlavní komunikaci. Na stopce odbočíte doprava. Na trojúhelníkovém rozcestí se žlutými obrubníky se dáte doprava, přijedete k miniaturnímu kruháčku, na kterém odbočíte doleva a pokračujte podél moře. Až se dostanete k těsné blízkosti moře bude se vám zdát, že cesta dále nevede. Pěšinkou přesto pokračujte k asfaltce, kde odbočíte doprava. Na následném kruhovém objezdu jeďte druhou odbočkou doprava. V těchto místech jíž začínají neplacená kaskádovitá parkoviště, kde můžete zanechat svůj automobil a dojít k nejhezčímu bodu výletu pěšky. Najít nejhezčí bod této trasy je trošičku komplikované. Za kruhovým objezdem se dostanete k dalšímu malému kruhovému objezdu, na kterém zahnete doprava. V následném proti kopečku se dejte jednosměrkou za závoru, kterou objedete podél plotu až narazíte na odbočku pěšinkou doprava podél plotu. Je zde cedulka Alla Punta viz. foto s kolem, po které se dostanete k překrásné vyhlídce nad útesem. Hlídejte si děti, nejsou zde zábradlí! Na konci je možnost vše si vychutnat v sedě na lavičce. Pak se vraťte na větší kruhový objezd, od kterého je značená Follonica perfektním způsobem až k výchozímu bodu.

Odsud pojedete už jen po asfaltce a na prvních kilometrech si užijete zejména sjezdů. Cestou vás čeká už jenom jedno mírné a táhlé stoupání. Poslední kilometry před Follonicou jedete po frekventované silnici, tak si dejte pozor. Až začnete sjíždět k Puntone, které je těsně před Follonicou budete mít po levé ruce ještě jednu možnost vychutnat si výhledy na moře. K tomuto místu můžete dojet i někdy k večeru podívat se na západ slunce.

Po příjezdu do Follonici buďto pojedete kousíček jednosměrkou až ke křižovatce, kde odbočíte doleva k mostíku zpět k promenádě. Nebo se dáte doprava a hned doleva a první možnou odbočkou opět doleva k moři. Promenáda vás dovede zpět do výchozího bodu. 

Na závěr doporučujeme zastavit se na promenádě ve Follonice, kde si zajistě vyberete z nabídky zmrzlin a pohárů. Naší oblíbenou cukrárnu s pizzerií poznáte podle návštěvnosti.  Kdo netrefí zpět od kruhového objezdu do Follonici dostane od nás cenu popleta roku :-). Bude lepší jet tento výlet o víkendu. Určitě si na tento výlet vemte s sebou i popis trasy. 

Celý tento výlet prochází provincií Grosseto.

Nevím, kdo vyměnil výškový profil za moje EKG :-)

Kam na nákup: Lidl a COOP najdete poměrně jednoduše. Podjedete viadukt, na kruhovém objezdu sjedete prvním sjezdem, který je značený na Grosseto. Po 4km jízdy sjedete na druhém, frekventovaném vjezdu do města. Na kruhovém objezdu naleznete zmiňované obchodní centra. Koupili jsme zde i pivo Budvar.

 

 

 • Villaggio IL Girasole

 • Samoobsluha a prodejna kol

 • Promenáda Follonica

 • Pizzerie a cukrárna

 • Parkoviště na jižním okraji Follonici

 • Oslí farma

 • Parkoviště u benzínky

 • Památník a pláž Cala Martina

 • Vyhlídka na pláž Cala Violina

 • Pláž Cala Violina

 • Vyhlídka na Cala Civette

 • Kempy Punta Ala

 • Kamenná pláž

 • Záchytné parkoviště

 • Vyhlídka Punta Ala

Toskánsko výlety, Itálie

Toskánsko má rozlohu 22 990 km², 3,5 miliónu obyvatel a dělí se na 10 provincií. Hlavním městem je Florencie (366 000 obyvatel).

Toskánsko je kraj proslulý uměním, historií, působivou scenérií a také významnou produkcí vína. Města často obklopují etruské hradby a hojně rozšířená vegetace cypřišů. Krásné paláce svědčí o bohatství tohoto kraje a středověké radnice ukazují na odvěkou tradici demokracie a samosprávy. Za renesance se uměleckou špičkou stala Florencie, která dodnes láká tisíce turistů svou galerií Uffizi s největší kolekcí italského renesančního umění, půvabným mostem Ponte Vecchio s krámky zlatníků, dómem s baptisteriem, gotickýmkostelem Santa Croce a dalšími památkami. Pisa dokázala ve středověku využít cest do zámoří k obohacení jak městské pokladnice, tak i vzdělanosti a kultury. Dokladem toho jsou stavby v centru města, z nichž nejznámější je určitě Šikmá věž na Campo dei Miracoli „náměstí Zázraků". Arezzo patří k nejbohatším toskánským městům, které prosperuje výrobou šperků. Mezi jedinečné památky tohoto města patří fresky v kostele S. Francesco. Náměstí Piazza del Campo, které se nachází v městě Siena a má tvar lastury, se řadí k největším renesančním náměstím v Evropě. 

 Wikipedia.com

Rady a tipy

Silniční pravidla Rakousko:

 

Povinná výbava:

Mimo běžných dokladů (řidičský průkaz, osvědčení o technickém průkazu, doklad o pojištění zákonné odpovědnosti...) je třeba v případě, kdy řidič vozidla není zároveň jeho vlastníkem mít u sebe potvrzení o zapůjčení vozidla. Dokument by měl být z důvodu srozumitelnosti psán v němčině popř.angličtině.

 

Omezení rychlosti 

pro osobní automobily a motocykly (není-li dopravními značkami vyznačeno jinak):
Nejvyšší rychlost na silnicích: 100 km/h.
Nejvyšší rychlost na dálnicích: 130 km/h.
Nejvyšší rychlost na území obce mezi značkami označujícími začátek a konec obce: 50 km/h,
ve Štýrském Hradci (Graz) 30 km/h; na hlavních ulicích 50 km/hod. Pro automobily s přívěsy nad 750 kg platí mimo obec nejvyšší rychlost 80 km/h, na dálnicích 100 km/h. V případě potřeby může být povolená rychlost omezena.

 

Dálniční poplatky:

Roční poplatek
motocykly 32,90
osobní automobily a obytné vozy (do 3,5 t) 82,70
Dvouměsíční poplatek
motocykly 12,40
osobní automobily a obytné vozy 24,80
10-denní poplatek
motocykly 4,90
osobní automobily a obytné vozy 8,50

 • Platí se formou dálničnch známek a mýtného u tunelů.

 

Alkohol za volantem
Povolená hranice obsahu alkoholu v krvi je 0,5 promile!

 

Silniční pravidla Německo:

 

Povinná výbava:

 • zelená karta, lékárnička, varovný trojúhelník a reflexní vesta. +doklady, atd.

 

Alkohol za volantem:

Alkohol v krvi : 0.5 promile

 

Povolené rychlosti:

v obci: 50km/h

mimo obec: 100km/h

Rychlost na dálnici: neomezeně (Za mlhy je rychlost na dálnici omezena.)

-Automobil s obytným přívěsem vybavený plaketou TEMPO 100 může jet na dálnicích 100 km/h.

 

Dálniční poplatky:

Pro automobili: bezplatné

Nad 12t: 10 – 30 Eur/100km (mýtné)

 

Silniční pravida Itálie:

 

Povolené rychlosti:

auto - v obci: 50 km/h (s karavanem 50 km/h)

mimo obec: 90 km/h (80 km/h)

na dálnici: 130 km/h (100 km/h).

 

Dálniční poplatky:

Mýtné: cca 5,5 Eur/100km

 

Povinná výbava:

 Ve výbavě musí být červený trojúhelník. Povinné je používat světla při průjezdu tunelem. Podle novely italského silničního zákona s účinností od 07.08. 2002 jste povinni svítit kromě obvyklých případů (snížená viditelnost, noc a pod.) zajízdy po dálnici a hlavních mimoměstských komunikacích vždy.

 

Alkohol za volantem:

0,5 promile

 

Silniční pravida Francie:

 

Povinná výbava:

Alkoholtester, výstražný trojúhleník, reflexní vesta.

 

Povolené rychlost:

V obci: 50km/h

Mimo obec: 90km/h

Na dálnici: 130 km/h

 

Dálniční poplatky:

Bezplatné + některé úseky placené (mýto).

 

Alkohol za volantem:

0,5 promile.

 

 

 

 

 

Přesměrování na booking.comVillaggio Il Girasole 

Villaggio Il Girasole je velký resort situovaný v parku u pláže v městečku Follonica. Nabízí nezávislé apartmány s možností vlastního stravování, sluneční terasu se 2 bazény a neplacené parkování. Další informace zde

 

Villaggio Il GirasoleVillaggio Il GirasoleVillaggio Il GirasoleVillaggio Il GirasoleVillaggio Il Girasole


Přesměrování na booking.comRelais "Torre Mozza" - Dimora d' Epoca 

Relais "Torre Mozza" - Dimora d 'Epoca se nachází v Toskánsku ve městě Follonica, 39 km od Grosseta, a nabízí wellness centrum, vířivku a vlastní bar. Na místě je k dispozici bezplatné Wi-Fi a neplacené soukromé parkoviště. Další informace zde

 

Relais Relais Relais Relais Relais


Přesměrování na booking.comGolfo del Sole ****

Golfo del Sole je situovaný v parku přímo u pláže, jen 5 minut jízdy od města Follonica a 20 minut od města Piombino, odkud jezdí trajekty na ostrov Elba. Nabízí několik bazénů, sportovní vyžití, bary a restaurace. Parkoviště můžete využívat zdarma. Další informace zde

 

Golfo del SoleGolfo del SoleGolfo del SoleGolfo del SoleGolfo del Sole


Přesměrování na booking.comHotel Ausonia ***

Hotel Ausonia se nachází v borových lesích na toskánském pobřeží naproti ostrovu Elba. Nabízí soukromou pláž a klimatizované pokoje s vlastní koupelnou, satelitní TV a minibarem. Další informace zde

 

Hotel AusoniaHotel AusoniaHotel AusoniaHotel AusoniaHotel Ausonia


Přesměrování na booking.comHotel La Pineta *** 

Hotel La Pineta stojí ve městě Follonica, pouhých 100 metrů od pobřeží, od kterého jej dělí jen borový les, a nabízí klimatizované pokoje a apartmá, restauraci i bar s patiem. Další informace zde

 

Hotel La PinetaHotel La PinetaHotel La PinetaHotel La PinetaHotel La Pineta


Přesměrování na booking.comFattoria Cirene 

Tradiční venkovský dům Fattoria Cirene se nachází ve městě Follonica, pouhých 10 minut jízdy autem od tamních písečných pláží, je obklopený toskánskou krajinou a nabízí rozlehlou zahradu i venkovní bazén. Více informací zde

 

Fattoria CireneFattoria CireneFattoria CireneFattoria CireneFattoria Cirene


Přesměrování na booking.comFollonica Apartments  

Follonica Apartments se nachází 5 minut jízdy autem od pobřeží Středozemního moře a nabízí ubytování v klasickém stylu, zahradu, bezplatný venkovní bazén s lehátky a slunečníky i zdarma dostupné Wi-Fi. Více informací zde

 

Follonica ApartmentsFollonica ApartmentsFollonica ApartmentsFollonica ApartmentsFollonica Apartments


Přesměrování na booking.comBorgo Valmarina 

Borgo Valmarina se nachází ve Follonice, nedaleko státní silnice SS1 a 500 metrů od moře. Nabízí venkovní bazén a apartmány se zařízenou zahradou nebo terasou. Více informací zde

 

Borgo ValmarinaBorgo ValmarinaBorgo ValmarinaBorgo ValmarinaBorgo Valmarina


Přesměrování na booking.comLe Dune 

Le Dune se nachází ve Follonice a nabízí zahradu. Grosseto je odtud vzdálené 37 km. Wi-Fi je k dispozici zdarma ve všech prostorách a využívat můžete také soukromé parkoviště. Více informací zde

 

Le DuneLe DuneLe DuneLe DuneLe Dune

TOPlist
Neustále přidáváme trasy