Cyklo Třeboň, náměstí Přemysla Otakara II., České Budějovice

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 82.6 km Obtížnost: Těžká Převýšení: 171 m Hodnocení: 100/5

Třeboňsko, Česká Republika

Cyklo Třeboň, náměstí Přemysla Otakara II., České Budějovice

Booking.com

Výlet začíná na výpadovce z Třeboně směrem na Borovany, kde si nejdříve prohlédnete Schwarzenberskou hrobku a poté pokračujete po hlavní silnici až do Borovan.

Na křižovatce na náměstí v Borovanech odbočíte doleva až k nedalekému viaduktu, za kterým odbočíte doleva k bunkru. V zápětí se vrátíte na náměstí, u zámku odbočíte doleva a pokračujete okolo hotelu k fotbalovému areálu. Ještě před hřištěm napravo je krytý bazén. U hřiště vpravo se nachází letní koupaliště, vy odbočte doleva a za hřištěm doprava po cyklotrase č. 1122 směr Trocnov. 

 
 
 

Po silnici III. Třídy pokračujte rovně až k odbočce na Trocnov vzdálené zhruba 1,8km. Zde odbočíte doprava a pokračujte 800m k odbočce doleva k rodišti Jana Žižky. Poté dojedete k muzeu Jana Žižky, které můžete navštívit v sezoně od 1. května do 30. září, úterý – neděle v čase 9-17hod. Po prohlídce pokračujete doprava za muzeum a dojedete k rozcestníku ''Trocnov – RODIŠTĚ''. Na tomto rozcestí pojedete kousek doprava, kde se vám po levé straně vyskytne krásný výhled na Sochu Jana Žižky. Pak se vraťte na rozcestí a vydejte se mírným stoupáním po trase č. 1122 doprava. Po necelých 300m dojedete k rozcestí. Zde se dáte doprava a dojedete se podívat na sochu Jana Žižky zblízka. Jestliže budete pokračovat pěšinou kolem sochy, narazíte na místo, kde se podlé pověsti Jan Žižka narodil. Poté se vrátíte zpět na rozcestí a vydáte se po cyklotrase č. 1122 směrem do lesa.

 

Pojedete lesem po horší cestě s nebezpečnými úseky. Po vyjetí z lesa dojedete na rozcestí k hlavní silnici, kde se vydáte doleva po silnici II. Třídy. Zde se napojíte na cyklotrasu značenou č. 1121. Po krátkém sjezdu v esíčku na vás čeká kilometr dlouhé stoupání do Strážkovic. Ve Strážkovicích odbočíte doprava na silnici I. Třídy a zhruba po 500m, odbočíte z této silnice doleva. Stále se držte cyklotrasy č. 1121.

Následný kilometr a půl do Lomce pojedete po kvalitní silnici III. Třídy. Zde se vám naskytnou výhledy do krajiny, na vesničky v okolí, ale i na jadernou elektrárnu Temelín. Lomec projedete rovně a stále se držíte č. 1121. Dorazíte do Střížova, kde odbočíte doprava na rozcestí ve tvaru T. Pak si užijete sjezdu, protože před vesničkou Borovnice vás čeká krátké ale nepříjemné stoupání.

Borovnicí projedete po hlavní silnici a dojedete do vesničky Heřmaň. Tam se na prvním rozcestí ve tvaru Y dáte zkratkou doleva (nebudete se tedy řídit značením cyklotrasy, které vás vede doprava). Na dalším rozcestí po 300m odbočíte doleva a napojíte se znovu na cyklotrasu č. 1121. Za obecním úřadem odbočte doleva k památníku padlých občanů Heřmani v I. Světové válce. Po prohlídce památníku se vraťte na hlavní silnici a odbočte doleva. Po této silnici jeďte rovně až do obce Plav.

Pokud se chcete podívat na místní kouzelnou vyhlídku nad řekou Malší odbočte před dětským hřištěm doleva a následně znovu vlevo směrem k listnatému lesu. Po odpočinku na vyhlídce se vraťte stejnou cestou zpět na rozcestí u dětského hřiště a pokračujte dolů do Plava. Na rozcestí s kapličkou odbočte doprava. Zde se napojíte na cyklotrasu č. 1018. (Restaurace na Ostrově se nachází u kapličky rovně.)

Po 1300m sjedete z asfaltové komunikace na polní pěšinu, která vás dovede až do Vidova. Vidov projedete podle dobře značené cyklotrasy č. 1018. Za Vidovem se dostanete k řece Malši. Po jejím břehu dojedete k mostu. Ten přejeďte a v Roudném na návsi pokračujte po hlavní silnici vpravo. Za křižovatkou zahněte doprava do Jakubovy ulice. Projedete mezi vilkami, za nimi se napojíte na hlavní komunikaci a odbočíte vpravo. Mírným sjezdem se dostanete až do Českých Budějovic, kde vás stezka před bytovými domy navede doprava zpět k řece. Po chvilce přejeďte přes lávku na druhý břeh řeky a odbočte vlevo. Držte se podél řeky, kde minete čtyři mosty. Až u šestého mostu ''Železný most'' u cukrárny, se vydejte doprava a ulicí Biskupská se dostanete na náměstí Přemysla Otakara II. 

Zde začnou Ti, co pojedou z náměstí v Českých Budějovicích.

Z náměstí se vraťte k řece Malši Biskupskou ulicí u radnice. Před řekou odbočte vlevo a pokračujte podél řeky. Až podjedete šestý most, což je železniční viadukt, odbočíte na rozcestí za ním (u bistra) doleva. Přejedete přes stoku až k rozcestí ve tvaru T, kde odbočíte doprava a vzápětí vás hlavní silnice stočí vlevo. Okolo fotbalového hřiště dojedete k autosalonu, před kterým odbočíte vpravo. Za chvíli odbočíte doleva Říční ulicí dojedete k železničnímu přejezdu, před kterým odbočíte vpravo. Další železniční přejezd přejeďte a hned za ním odbočte vpravo. Za chvilku jste na velmi frekventované křižovatce, kterou s opatrností přejeďte rovně na Staré Hodějovice. Za křižovatkou začíná mírné stoupání, které vás dovede až na náves. Po levé ruce minete kostel a nad ním u dětského hřiště odbočíte vlevo. V těchto místech bude stoupání příkřejší, netrvá ovšem dlouho.  Na dalším rozcestí odbočte vpravo ulicí K Hůrce. 

Kousek za Starými Hodějovicemi přijedete k rozcestí s betonovou zdí a zde odbočíte vlevo. Pojedete kousek horší cestou a na rozcestí u vilek pokračujte rovně. Již lepší cestou přijedete do Zborova, kde na návsi a u dětského hřiště odbočíte doprava a následně doleva. Projdete vesničkou Ohrazeníčko, za kterou přijedete k velmi frekventované křižovatce, kde dáte přednost v jízdě a odbočíte doprava na Ledenice. V Ledenicích na kruhovém objezdu sjedete posledním sjezdem na náměstí. Zde je cukrárna a restaurace. Na náměstí odbočíte druhou odbočkou vpravo do ulice 5. května. Projedete okolo sokolovny a na konci Ledenic se cesta stočí vlevo.

Na rozcestí před skládkou pokračujte rovně. Na rozcestí, které jsme nazvali ''Před Borovanami'' odbočte vlevo. Na začátku Borovan se nachází golfové hřiště a za ním na rozcestí se stopkou pojedete rovně. Za autobusovém nádraží odbočte doleva a jeďte po hlavní silnici zpět do Třeboně.

 

 • [Kiosek u hrobky : 0 m] Kiosek u hrobky

  Od kiosku se můžete podívat k nedaleké hrobce, poté se na toto místo vrátíte a odbočíte na hlavní silnici doprava na Borovany. Až do Borovan jeďte po hlavní silnici a to i na výpadovce v Domaníně (stále po cyklotrase č. 1097).

  Zde je možnost občerstvení a startovní bod naší trasy.

  více

 • [Schwarzenberská hrobka : 356 m] Schwarzenberská hrobka

  Od hrobky se vraťte zpět k hlavní silnici.

  Hrobka rodu Schwarzenbergů byla dokončena roku 1877. Založil ji Jan Adolf II. Schwarzenberg na podnět své manželky Eleonory Schwarzenbergové. V hrobce je uložena 26 rakví s těly Schwarzenbergů. Okolí hrobky bylo upraveno jako anglický park.

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Schwarzenberská hrobka Schwarzenberská hrobka Schwarzenberská hrobka

  více

 • [U náměstí : 15,660 km] U náměstí

  Před touto křižovatkou ignorujte cyklo značení České Budějovice doprava!!! Rozcestí si pamatujte, ještě se sem dnes jednou vrátíte :-). Na náměstí odbočte doleva a jeďte po hlavní silnici až za viadukt, těsně za ním odbočte doleva k Řopíku (součást předválečného opevnění). Poté se na náměstí vraťte, u zámku odbočte doleva a okolo hotelu s restaurací pokračujte k fotbalovému hřišti. Ještě před hřištěm se nachází krátký krytý bazén.

 • [Odbočka za viaduktem : 16,198 km] Odbočka za viaduktem

  Za viaduktem odbočte vlevo k nedalekému bunkru.

 • [Bunkr z II. Světové války : 16,945 km] Bunkr z II. Světové války

  Po prohlídce se vrátíte stejnou cestou zpět na náměstí.

  Na tomto místě si prohlédnete dochovalý bunkr s možností si přečíst zajímavosti o bariérách z II. Světové války. Tento bunkr byl postaven v předválečné době a je jeden z 5 dochovalých v okolí Českých Budějovic. Bunkr unikl pozdějšímu zničení, kvůli blízkosti železniční tratě. 

  novější fotka z roku 2015 Na tomto místě jsi můžete přečíst zajímavosti o bunkrech Stejnou cestou, kterou jsme přijeli se vracíme zpět k viaduktu

  více

 • [Náměstí Borovany : 18,232 km] Náměstí Borovany

  Po vystoupání na náměstí v Borovanech se dejte doleva a po levé ruce budete mít zámek s přilehlým kostelem. Pokračujte po cyklotrase č. 1123. 

 • [Rozcestí u fotbalového areálu : 18,475 km] Rozcestí u fotbalového areálu

  Na rozcestí ve tvaru T odbočíte doprava a pojedete směrem na Trocnov. Napojujete se na cyklotrasu č. 1122.

  jedete po 1122. Tímto směrem pokračujete.

  více

 • [Rozcestí u Skanzenu : 19,903 km] Rozcestí u Skanzenu

  Skanzen je bohužel zrušen, takže pokračujete rovně. Jestli si chcete pomoci do následného kopce, tak se zde můžete rozjet z kopce po hlavní silnici.

  Další informační tabule ''Totailita rozděluje'' Tudy pokračujete

  více

 • [Odbočka za hřbitovem : 20,856 km] Odbočka za hřbitovem

  Odbočíte z hlavní silnice na silnici III. Třídy doprava.

  Odbočka

  více

 • [Odbočka k Žižkovo rodišti : 21,508 km] Odbočka k Žižkovo rodišti

  Po zhruba 800m odbočíte doleva k Žižkovo rodišti.

  Stále se držíme 1122. Cesta, po které pojedeme.

  více

 • [Výhled na pomník Jana Žižky : 22,367 km] Výhled na pomník Jana Žižky

  Zde můžete navštívit Žižkovo a husitské muzeum a prohlédnout si památník Jana Žižky.

  Zde můžete navštívit Žižkovo a husitské muzeum, či si prohlédnout památník Jana Žižky. 

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Muzeum Jana Žižky Otevírací doba muzea Dále se vydáte za muzeem doprava. Cesta k rozcestníku Doprava k pohledu na sochu, doleva pokračujete po 1122. Rozcestník

  více

 • [Odbočka k rodišti : 22,740 km] Odbočka k rodišti

  Odbočte doprava k místu, kde se podle pověstí narodil Jan Žižka.

  Odbočka k rodišti

  více

 • [Žižkovo rodiště : 22,988 km] Žižkovo rodiště

  Po prohlídce se vrátíte zpět na rozcestí a pokračujte po cyklotrase č. 1122.

  Zde se podíváte na místo, kde se podle pověstí narodil Jan Žižka z Trocnova. Na počest tohoto husitského vůdce zde byla vystavěna socha a pomník z kamenů na místě jeho narození. 

  Památník Jana Žižky. Místo narození Jana Žižky Zajímavostí o místě narození Jana Žižky.

  více

 • [Rozcestí v Trocnově u železniční zastávky : 24,874 km] Rozcestí v Trocnově u železniční zastávky

  Zde se vydáte doleva na silnici II. třídy. Sjíždíte z cyklotrasy č. 1122 na č. 1121.

  Turistické značení. Tudy pokračujeme.

  více

 • [Odbočka ve Strážkovicích : 26,087 km] Odbočka ve Strážkovicích

  Na hlavní silnici se vydejte doprava. Po hlavní silnici pokračujte až k značené odbočce cyklotrasy č. 1121.

  Křižovatka ve Strážkovicích.

  více

 • [Odbočka ve Strážkovicích z hlavní silnice : 26,663 km] Odbočka ve Strážkovicích z hlavní silnice

  Po ujetí zhruba 500m odbočíte z hlavní silnice na vedlejší doleva na silnici III.třídy. Stále se držte č. 1121.

  Značení 1121. Odbočka na vedlejší silnici.

  více

 • [Rozcestí ve Střížově : 29,687 km] Rozcestí ve Střížově

  Ve Střížově odbočíte doprava, stále se držíte cyklotrasy č. 1121.

  Tudy pokračujeme.

  více

 • [Projetí obce Borovnice. : 32,450 km] Projetí obce Borovnice.

  Vsi Borovnice jenom projedete po hlavní silnici.

 • [Rozcestí v Heřmani : 33,438 km] Rozcestí v Heřmani

  Na tomto rozcestí sjedete z cyklotrasy č. 1121 a odbočíte doleva. Zkratkou projedete Hěřmaň a poté odbočíte doleva znovu na cyklotrasu č. 1121.

  Toto cyklo značení ignorujeme a jedeme do leva.

  více

 • [Odbočka v Heřmani na 1121 : 33,811 km] Odbočka v Heřmani na 1121

  Odbočte doleva a znovu se napojíte na cyklotrasu č. 1121. Po této cyklotrase dojedete až do Plava.

 • [Odbočka k památníku : 34,057 km] Odbočka k památníku

  Pokud se chcete podívat na památník padlým hrdinům obce Heřmaň odbočte zde doleva.

 • [Památník padlým občanům Heřmaňským v I. světové válce : 34,500 km] Památník padlým občanům Heřmaňským v I. světové válce

  Po prohlídce se vraťte zpět na křižovatku, odbočte doleva a pokračujte směr Plav.

  Na památku každého vojína byly po obvodu mohyly vsazeny památné kameny. Na vrchol byly dány čtyři kamenné kvádry nesoucí jména českých velikánů: J. A. Komenského, J. Husa, J. Žižky a prvního presidenta republiky, T. G. Masaryka. Pomník byl slavnostně odhalen 4. září 1921 za účasti hojného počtu obyvatel obce.

  Památník padlým občanům Heřmaňským v I. světové válce Nedaleký kříž Informační tabule, kde si přečtete více zajímavostí.

  více

 • [Rozcestí u dětského hřiště v Plavě : 35,966 km] Rozcestí u dětského hřiště v Plavě

  Na tomto rozcestí odbočíte doleva a pojedete k nedaleké Plavské vyhlídce. Po zhruba 100m odbočíte znovu doleva.

 • [Pěšinkou k vyhlídce : 36,357 km] Pěšinkou k vyhlídce

  Asi za 500m se držte na č. 1018 a odbočte na pěšinu, která vede k vyhlídce. Po prohlídce vyhlídky se vrátíte stejnou cestou k rozcestí k dětskému hřišti.

  Pěšinkou k vyhlídce

  více

 • [Rozcestí u dětského hřiště v Plavě : 36,841 km] Rozcestí u dětského hřiště v Plavě

  Hned na prvním rozcestí u hřiště pojedete rovně dolů.

 • [Rozcestí na stopce : 36,911 km] Rozcestí na stopce

  Pokračujte rovně k rozcestí s kapličkou.

 • [Rozcestí s kapličkou : 37,045 km] Rozcestí s kapličkou

  Na tomto rozcestí pokračujte doprava. Zde se napojujete na cyklotrasu č. 1018, která vás dovedete do Českých Budějovic.

  Cyklo značení.

  více

 • [Rozcestí pod vodárnou : 39,059 km] Rozcestí pod vodárnou

  Zde se držíte cyklotrasy č. 1018 a sjedete na polní pěšinu.

  Rozcestí pod vodárnou

  více

 • [Rozcestník na točně : 40,191 km] Rozcestník na točně

  Z točny se pokračujte po č. 1018 k řece.

  Hospoda Dětské hřiště

  více

 • [Odbočka k řece : 40,332 km] Odbočka k řece

  Pokračujete vpravo.

 • [Odbočka před mostem : 41,259 km] Odbočka před mostem

  Pěšinkou podél řeky dojdete k mostu, kterým přejedete řeku Malši.

  Odbočka před mostem

  více

 • [Odbočka z hlavní silnice v Roudném : 41,665 km] Odbočka z hlavní silnice v Roudném

  Zde odbočíte doprava.

 • [Odbočka na hlavní silnici v Roudném : 42,393 km] Odbočka na hlavní silnici v Roudném

  Napojíte se znovu na hlavní komunikaci a pokračujete do Českých Budějovic.

 • [Odbočka před autobusovou zastávkou : 44,316 km] Odbočka před autobusovou zastávkou

  Před autobusovou zastávkou odbočte doprava.

 • [Rozcestí před mostem : 44,648 km] Rozcestí před mostem

  Na tomto rozcestí se dáte doprava a přejedete přes řeku. Za mostem pojedete doleva a podél břehu řeky do centra Českých Budějovic. Držte se cyklotrasy č. 1018.

 • [Podjezd pod silničním mostem : 45,824 km] Podjezd pod silničním mostem

  Zde podjedete silniční most. Stále se držíte cyklotrase č. 1018.

 • [Náměstí Přemysla Otakara II. : 47,700 km] Náměstí Přemysla Otakara II.

  Po prohlídce náměstí se vydejte u radnice Biskupskou ulicí.

  Náměstí Přemysla Otakara II. - Náměstí je pojmenované po zakladateli města, Českém králi Přemyslu Otakaru II. o rozloze 1,7 Ha ( 133 x 133). Po Vysokém Mýtě druhé největší čtvercové náměstí v ČR. V Jihovýchodní části náměstí najdete bludný kámen opředen pověstí, že na tomto místě stával popravčí špalek. Současná pověst říká, ten kdo překročí kámen v určitou hodinu a nevědomky, tak zabloudí. Dominantou náměstí je Samsonova Kašna, radnice a Černá věž.

  Černá věž – Nejznámější stavba Českých Budějovic, která byla postavena v 16. století. Věž má čtvercový půdorys o délce strany 11,6 a je vysoká 71,9m. Měla sloužit jako strážná a hlásná, zvonice a jako symbol bohatství města. Věž je veřejnosti přístupná a můžete si z ní užít výhledy zejména na město i okolí. Poblíž stojí katedrála sv. Mikuláše.

  Samsonova kašna – Tato barokní kašna je jednou z největších svého druhu v ČR a patří mezi významné symboly města. V roce 1716 rozhodla městská rada vybudovat kašnu, z níž byla rozváděna voda do některých ulic. Toto rozhodnutí přímo souviselo s rozvojem města a zvyšujícím se počtem obyvatel. Voda byla přiváděna z řeky Vltavy. Originály soch jsou vystavěny v přízemí českobudějovické radnice.

  Radnice - Jde o renesanční stavbu z poloviny 16. století. Do barokní podoby byla přebudována v první polovině 18. století. Uvnitř radnice můžete zhlédnout originální sochy z Samsonovy kašny i sochy ctností z atiky radnice(moudrost, statečnost, opatrnost, spravedlnost ). Plastiky jsou umístěny v atice. 

  Pohled na náměstí z Černé věže. Černá věž. Náměstí Přemysla Otakara II.

  více

 • [Rozcestí na Zátkovo nábřeží : 47,750 km] Rozcestí na Zátkovo nábřeží

  Na tomto rozcestí se před řekou vydáte doleva a podél řeky pokračujte po značené cyklotrase č. 1018.

  Pokračujte po směru šipky.

  více

 • [Modrý obloukový most : 49,760 km] Modrý obloukový most

  Zde odbočte doleva a za chvilku přejedete přes stoku. Na rozcestí ve tvaru T odbočíte doprava na hlavní silnici. Zajisté jste poznali, že jste na tomto místě dnes již byli. Informace pro ty co pojedou z Budějovic: Na tomto rozcestí jste poprvé a vrátíte se na něj v samém závěru, pokračujte tedy také vlevo.

  Modrý obloukový most

  více

 • [Křižovatka ve tvaru T : 50,073 km] Křižovatka ve tvaru T

  Odbočte doprava a pokračujte po hlavní silnici.

 • [U autosalonu : 50,810 km] U autosalonu

  Ještě před autosalonem odbočte doprava. Sjíždíte z cyklotras.

 • [Odbočka do Řiční ul. : 51,436 km] Odbočka do Řiční ul.

  Odbočte vlevo a pokračujte Řiční ulicí k trati.

  Odbočka do Řiční ul.

  více

 • [Odbočka před tratí : 51,462 km] Odbočka před tratí

  Před tratí odbočte doprava.

 • [Zúžení : 52,381 km] Zúžení

  Pokračujte rovně k dalšímu železničnímu přejezdu.

 • [Železniční přejezd : 52,862 km] Železniční přejezd

  Přejeďte přes přejezd a odbočte doprava.

 • [Frekventovaná křižovatka : 53,116 km] Frekventovaná křižovatka

  S opatrností přejeďte hlavní silnici a pokračujte rovně do Starých Hodějovic mírným stoupáním.

 • [Odbočka za dětským hřištěm : 54,357 km] Odbočka za dětským hřištěm

  Náves projeďte rovně okolo kostela až k dětskému hřišti, kde odbočte vlevo. Zde vás čeká jediné stoupání na trase, které není dlouhé a jsou v něm zpomalovací retardéry.

  Odbočka za dětským hřištěm

  více

 • [U rozcestníku : 54,484 km] U rozcestníku

  Pokračujte vpravo a hned vlevo ulicí K Hůrce.

  U rozcestníku

  více

 • [U betonové zdi : 55,650 km] U betonové zdi

  Odbočte doleva a zde vás čeká krátký úsek horší cesty. 

 • [U vilek : 56,459 km] U vilek

  Pokračujte vpravo.

 • [Křižovatka za Ohrazeníčkem : 60,422 km] Křižovatka za Ohrazeníčkem

  Na této frekventované křižovatce za Ohrazeníčkem odbočte doprava na Ledenice.

 • [Kruhový objezd v Ledenicích : 62,980 km] Kruhový objezd v Ledenicích

  Na kruhovém objezdu sjeďte posledním sjezdem na náměstí.

 • [Křižovatka na náměstí v Ledenicích : 63,070 km] Křižovatka na náměstí v Ledenicích

  Zde odbočte doprava do ulice 5. května. Po chvilce minete sokolovnu.

 • [Rozcestí před skládkou : 65,428 km] Rozcestí před skládkou

  Pokračujte rovně.

 • [Rozcestí před Borovanami : 66,787 km] Rozcestí před Borovanami

  Odbočte doleva a pokračujte okolo golfového hřiště do Borovan.

 • [Na stopce : 67,660 km] Na stopce

  Pokračujte rovně.

 • [Za autobusovým nádražím : 67,859 km] Za autobusovým nádražím

  Odbočte doleva a po hlavní silnici dojdete zpět do Třeboně. Na této křižovatce jste dnes již jednou byli. Informace pro ty co pojedou z Budějovic: Na toto rozcestí se vrátíte z Třeboně. 

 • Kiosek u hrobky

 • Schwarzenberská hrobka

 • Bunkr z II. Světové války

 • Zámecká zahrada

 • Zámek (augustiniánský klášter) v Borovanech

 • Přírodní koupaliště Lazna

 • Výhled na pomník Jana Žižky

 • Žižkovo rodiště

 • Vyhlídka na okolí

 • Památník padlým občanům Heřmaňským v I. světové válce

 • Vyhlídka na Malši

 • Hostinec Na Ostrově

 • Malý jez s dětským hřištěm

 • Náměstí Přemysla Otakara II.

 • Rozcestí ve Zborově u hřiště

 • Golfové hřiště v Borovanech

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Kiosek u hrobky Kiosek u hrobky

  Zde je možnost občerstvení a startovní bod naší trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
TOPlist
Neustále přidáváme trasy