Cesta z Itálie

Typ: Vzdálenost: 1,000.0 km Obtížnost: Hardcore Převýšení: 1383 m Hodnocení: 60/5

Toskánsko výlety, Itálie

Cesta z Itálie

Za bránou areálu sjeďte na kruhovém objezdu pod viadukt a na dalším kruhovém objezdu sjeďte posledním sjezdem směr Livorno. Doporučujeme natankovat kdekoliv na začátku cesty, benzín je levnější než ve vnitrozemí. Bohužel prvních 50km rychlostní komunikace nám chvilkami připomínala tankodrom. V tuto nedělní dopolední hodinu jsme stejně jako vloni potkali několik policejních hlídek, takže doporučujeme dodržovat rychlost :-). U Rosignana najedete na dálnici. Dále se držte směr Genova i přes to, že u La Spezii sjedete na Parmu. Pojdeteli na Firenze, nic se nestane, do Verony dojedete i tudy. Pozor my jsme tu trošku zabloudili. U La Spezii zahněte přes železniční uzel směr Parma (dálnice A15). Na tomto úseku máte možnost zastavit na odpočívadle s pečlivě udržovanými záchody.

 
 
 

U Parmy odbočte na Modenu a Veronu (dálnice A1). Od tohoto místa se držte na Veronu. Před Modenou sjeďte na Veronu, Brenner. Nepříjemný moment nastal se scháněním Rakouské dálniční známky. Byli jsme ujištěni, že u poslední čerpací stanice Shell poblíž hranice známku určitě koupíme. Byla to naštěstí pravda. Jedno z posledních míst, kde můžete zakoupit rakouskou dálniční známku, máte v bodech zájmu (Market). Rakouská dálniční známka stála 8,5 Euro. Posléze zaplatíte mýto za úsek v Itálii. V zápětí ještě 8,5 Euro za tunel Brenner a pokračujte dále směr Innsbruck. Na dalším sjezdu cca 100km za Innsbruckem odbočte na Salzburg. Plzeňáci jedou na Mnichov. Ještě před Salzburgem jsme se zastavili u benzínové pumpy Agip, kde jsme se i občerstvili viz bod zájmu (Benzínová stanice Agip a občerstvení Hochfelln). U Salzburgu sjedete na Linz, Wien.

Vzhledem k pozdější odpolední hodině provoz u Linze trochu zhoustnul i přesto byl plynulý. U Linze už si pohlídáte odbočku na Prahu a Freistadt. Za Linzem byl úsek téměř bez provozu. Cestu můžeme zhodnotit jako velmi klidnou bez kamionů. Kratší cesta Itálií vede vnitrozemím okolo Firenze (o cca 50km) ovšem nám přijde nudná. Výhledy na moře a starobylé toskánské hrady téměř na každém kopečku stojí za to, jet námi popsanou cestou.

 

Pro výletníky, kteří pojedou z Moravy nebo ze Slovenska: pojedete přes Vídeň, Graz, Klagenfurt, Villach, Venezia, Padova, Bologna, Livorno, Follonica.

Nezapomeňte, že ceny benzínu v Rakousku jsou výrazně levnější než v Itálie. :-)

 

Důležité rady na cestu. Rakousko: V případě, že nejste vlastníkem vozidla, musíte mít u sebe potvrzení o zapůjčení vozidla nejlépe v němčině popř. v angličtině. Vzorek na pneumatikách musí být nejméně 1,6 mm. Desetidenní poplatek na dálnici 8,5 Euro. Nedodržení předpisu o dálničních poplatcích se trestá pokutou 120 Euro. Povolená hranice alkoholu v krvi 0,5 promile. Důležitá telefonní čísla - evroprské tíšňové volání 112, hasiči 122, policie 133, záchranná služba 144, horská služba 140, poruchová služba OMTC 120, poruchová služba ARBO 123. V případě, že při potížích nepoužijete výstražnou vestu, budete pokutování hned 2x, zato že jste ji neměl a zato že jste ji nepoužil. V Itálii je vše podobné, po překročení limitu alkoholu 0,5 promile vám hrozí pokuta ve výši 800 Euro a v krajním případě i měšíc vězení. Volání první pomoci 118, policie 112 a 113, hasiči 115, odtahová služba nonstop 116, informace o telefonních číslech 12, informace o mezinárodních telefonních číslech 176. 

 

 

  • Odpočívadlo s WC a dětským hřištěm

  • Market

  • Mýtná brána

  • Benzínová stanice Agip a občerstvení Hochfelln

Toskánsko výlety, Itálie

Toskánsko má rozlohu 22 990 km², 3,5 miliónu obyvatel a dělí se na 10 provincií. Hlavním městem je Florencie (366 000 obyvatel).

Toskánsko je kraj proslulý uměním, historií, působivou scenérií a také významnou produkcí vína. Města často obklopují etruské hradby a hojně rozšířená vegetace cypřišů. Krásné paláce svědčí o bohatství tohoto kraje a středověké radnice ukazují na odvěkou tradici demokracie a samosprávy. Za renesance se uměleckou špičkou stala Florencie, která dodnes láká tisíce turistů svou galerií Uffizi s největší kolekcí italského renesančního umění, půvabným mostem Ponte Vecchio s krámky zlatníků, dómem s baptisteriem, gotickýmkostelem Santa Croce a dalšími památkami. Pisa dokázala ve středověku využít cest do zámoří k obohacení jak městské pokladnice, tak i vzdělanosti a kultury. Dokladem toho jsou stavby v centru města, z nichž nejznámější je určitě Šikmá věž na Campo dei Miracoli „náměstí Zázraků". Arezzo patří k nejbohatším toskánským městům, které prosperuje výrobou šperků. Mezi jedinečné památky tohoto města patří fresky v kostele S. Francesco. Náměstí Piazza del Campo, které se nachází v městě Siena a má tvar lastury, se řadí k největším renesančním náměstím v Evropě. 

 Wikipedia.com

Rady a tipy

Silniční pravidla Rakousko:

Povinná výbava:

Mimo běžných dokladů (řidičský průkaz, osvědčení o technickém průkazu, doklad o pojištění zákonné odpovědnosti...) je třeba v případě, kdy řidič vozidla není zároveň jeho vlastníkem mít u sebe potvrzení o zapůjčení vozidla. Dokument by měl být z důvodu srozumitelnosti psán v němčině popř.angličtině.

Omezení rychlosti

pro osobní automobily a motocykly (není-li dopravními značkami vyznačeno jinak):
Nejvyšší rychlost na silnicích: 100 km/h.
Nejvyšší rychlost na dálnicích: 130 km/h.
Nejvyšší rychlost na území obce mezi značkami označujícími začátek a konec obce: 50 km/h,
ve Štýrském Hradci (Graz) 30 km/h; na hlavních ulicích 50 km/hod. Pro automobily s přívěsy nad 750 kg platí mimo obec nejvyšší rychlost 80 km/h, na dálnicích 100 km/h. V případě potřeby může být povolená rychlost omezena.

Dálniční poplatky:

Roční poplatek
motocykly € 32,90
osobní automobily a obytné vozy (do 3,5 t) € 82,70
Dvouměsíční poplatek
motocykly € 12,40
osobní automobily a obytné vozy € 24,80
10-denní poplatek
motocykly € 4,90
osobní automobily a obytné vozy € 8,50

Platí se formou dálničnch známek a mýtného u tunelů.

Alkohol za volantem
Povolená hranice obsahu alkoholu v krvi je 0,5 promile!

Silniční pravidla Německo:

Povinná výbava:

zelená karta, lékárnička, varovný trojúhelník a reflexní vesta. +doklady, atd.

Alkohol za volantem:

Alkohol v krvi : 0.5 promile

Povolené rychlosti:

v obci: 50km/h

mimo obec: 100km/h

Rychlost na dálnici: neomezeně (Za mlhy je rychlost na dálnici omezena.)

-Automobil s obytným přívěsem vybavený plaketou TEMPO 100 může jet na dálnicích 100 km/h.

Dálniční poplatky:

Pro automobili: bezplatné

Nad 12t: 10 – 30 Eur/100km (mýtné)

Silniční pravida Itálie:

Povolené rychlosti:

auto - v obci: 50 km/h (s karavanem 50 km/h)

mimo obec: 90 km/h (80 km/h)

na dálnici: 130 km/h (100 km/h).

Dálniční poplatky:

Mýtné: cca 5,5 Eur/100km

Povinná výbava:

Ve výbavě musí být červený trojúhelník. Povinné je používat světla při průjezdu tunelem. Podle novely italského silničního zákona s účinností od 07.08. 2002 jste povinni svítit kromě obvyklých případů (snížená viditelnost, noc a pod.) zajízdy po dálnici a hlavních mimoměstských komunikacích vždy.

Alkohol za volantem:

0,5 promile

Silniční pravida Francie:

Povinná výbava:

Alkoholtester, výstražný trojúhleník, reflexní vesta.

Povolené rychlost:

V obci: 50km/h

Mimo obec: 90km/h

Na dálnici: 130 km/h

Dálniční poplatky:

Bezplatné + některé úseky placené (mýto).

Alkohol za volantem:

0,5 promile. 

Sledujte nás nepřetržitě

TOPlist
Neustále přidáváme trasy