Český Krumlov

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 6.0 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 60 m Hodnocení: 100/5

Jihočeská města, Česká Republika

Český Krumlov

The English version can be found here

Startem tohoto 6km dlouhého výletu je českokrumlovské vlakové nádraží. V blízkosti se nachází také autobusová zastávka a neplacené parkoviště. Od budovy nádraží se dejte vpravo a přejděte přes přechod na druhou stranu silnice. Třídou Míru pokračujte směrem z kopce. Na všech rozcestích se držte na hlavní silnici. Pomůže vám také červené turistické značení. Jakmile se začne silnice stáčet ostře vpravo do serpentiny, přejděte na druhou stranu ulice na vyvýšený chodník se zábradlím lemující silnici. Po této cestě pokračujte podél silnice z kopce. Po 250 metrech chodník plynule přechází do uličky. Ta vás dovede až na křižovatku před placené parkoviště pod hradem.

 
 
 

Přejděte přes přechod a jděte rovně parkovištěm až k můstku přes říčku Polečnici pod hradem. Zde opusťte červeně značenou turistickou stezku a dejte se za můstkem vpravo na schody stoupající ke hradu. Vystoupejte po schodech nahoru, projděte bílou zděnou brankou a zahněte vlevo. Dojdete až na rozcestí před hradní branou. Zde se dejte mírně vpravo ulicí K zámecké zahradě. Ta vás dovede až ke vstupu do zámeckých zahrad. Doporučujeme si projít zahrady nejdříve od vstupu doleva (směrem na jihozápad) kolem otáčivého hlediště až k zámeckému rybníku. Poté zpět až na druhou stranu zahrad k zámecké jízdárně. Ze severních spodních pater zahrad se nabízí krásné výhledy na zámek a centrum města. Od jízdárny pak sejděte po schodech zpět k zámecké bráně.

Hrad a zámek Český Krumlov je dominantou celého města. Jedná se o druhý největší propojený hradní komplex v ČR. Projděte na druhou stranu k dominantní zámecké věži. Zámek opusťte východní branou s medvědy k nedalekému parčíku.

 

Zahněte vpravo a po Zámeckých schodech sejděte do ulice Latrán. Ze schodů pokračujte rovně na Lazebnický most a přes něj směrem do centra. Na druhé křižovatce za mostem zahněte vpravo do Dlouhé ulice. Na druhé křižovatce zahněte z Dlouhé ulice vlevo do ulice Široká. Zde se nachází Art Centrum Egon Schiele a naproti je zrcadlové bludiště. Širokou ulicí pokračujte rovně až na křižovatku u hotelu Zlatý anděl. Zde se dejte mírně vlevo do ulice Kájovská. Na rozcestí odbočte mírně vpravo do stoupající Kostelní ulice. Po ní dojdete ke kostelu svatého Víta. Od kostela se dejte vlevo na náměstí Svornosti.

Náměstí opusťte severozápadním rohem Radniční ulicí. Jako orientační bod vám bude sloužit zámecká věž. Radniční ulicí se vraťte zpět přes Lazebnický most až ke schodům, po kterých jste opouštěli zámek. Pokračujte kolem schodů rovně ulicí Latrán. Na prvním rozcestí u zeleného domu se dejte mírně vlevo stále po ulici Latrán. Na druhém rozcestí u Červené brány zahněte vpravo do Klášterní ulice a branou před klášter. Poté se vraťte zpět a pokračujte dál ulicí Latrán k Budějovické bráně s mostem přes řeku.

Za mostem se dejte vpravo kolem budovy kina k Serpentině. Jedná se o dlážděnou uličku mezi domy. Zde se opět napojíte na červené turistické značení. Po dlážděné serpentině vystoupáte zpět na třídu Míru. Pokračujte směrem do kopce zpět k nádraží, kde naše trasa končí. 

 

 

 • Vlakové nádraží Český Krumlov

 • Parkoviště pod hradem (P1 - JELENKA )

 • Zámecká zahrada

 • Otáčivé hlediště

 • Zámecký rybník

 • Hrad a zámek Český Krumlov

 • Egon Schiele Art Centrum

 • Kostel svatého Víta

 • Náměstí Svornosti

 • Klášter

 • Budějovická brána

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště pod hradem (P1 - JELENKA ) Parkoviště pod hradem (P1 - JELENKA )

  Rozsáhlé placené parkoviště nacházející přímo pod zámeckým areálem. Naše trasa vede přímo přes toto parkoviště, takže nebudete mít nejmenší problém s napojením.

  Otevřeno: Vstupné: 35 Kč/h
  Parkoviště pod hradem (P1 - JELENKA ) Parkoviště pod hradem (P1 - JELENKA ) Platební automat a směr trasy
TOPlist
Neustále přidáváme trasy