Borová Lada, Kvilda, Knížecí Pláně

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 23.5 km Obtížnost: Střední Převýšení: 341 m Hodnocení: 80/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Borová Lada, Kvilda, Knížecí Pláně

Fotky a zajímavosti naleznete v ''Bodech zájmu''. Klikni na slzičku v mapě nebo výškovém profilu. :-) PDF i GPX soubory bez registrace. Související trasy vás zabaví po zbytek týdne. Vybrané ubytování najdete na konci příspěvku.

Parkoviště v Borových Ladách se nachází přímo u hlavní silnice. Samoobsluhu a dvě restaurace najdete za zatáčkou směr Kvilda.

 
 
 

Borová Lada parkovištěParkoviště Borová LadaSamoobsluha v Borových Ladách

Z Borové Lady se vydejte po hlavní silnici směrem na Kvildu a napojte se na cyklotrasu č. 33. Kousek za můstkem přes Teplou Vltavu odbočte doprava k první zajímavosti na trase Chalupské slati. 

Chalupská slaťChalupská slaťChalupská slať

Od slati se vraťte na hlavní silnici, odbočte doprava a pokračujte mírným stoupáním směrem na Kvildu. Asi po dvou a půl kilometrech budete mít vlevo kousek od silnice pomník převaděčům.  

Pomník převaděčůmPomník převaděčům

Od pomníku se opět vraťte na hlavní silnici a odbočte vlevo. Vzápětí projedete osadu Františkov, kde bývala za druhé světové války podzemní továrna. Z Františkova na Kvildu to již není daleko a stoupání je velmi přijatelné. Na začátku Kvildy odbočte doleva a napojte se na cyklotrasu č. 331.

Parkoviště KvildaParkoviště KvildaParkoviště Kvilda

Přejedete přes řeku a pokračujte stoupáním na Bučinu. Na rozcestí Hraběcí Huť se držte vlevo a pokračujte pěknou asfaltkou (zhruba kilometr za Hraběcí Hutí je přijatelné strmější stoupání). Zbytek cesty k Bučině je již pohodový. Za lesem vlevo minete nouzové nocoviště.

Bučina - nouzové nocovištěBučina - nouzové nocovištěBučina - nouzové nocoviště (fotopoint)

Při dobrém počasí jsou vidět z terasy restaurace ''Alpská vyhlídka'' Alpy. V místní restauraci nám zachutnal jelení gulášek a dobré pivko. Můžete si zde prohlédnout muzeum železné opony.

BučinaBučinaBučina (železná opona)

Z terasy restaurace se vráťte zpět k cestě, kterou jste přijeli a odbočte doleva. Na Bučina rozcestí odbočte vpravo na cyklotrasu č. 1023. Příští kilometr a půl vás čeká strmý sjezd, který plynule přechází na polní cestu. Minete Furýk a na Knížecích Pláních - rozc. odbočte doprava k bývalému kostelu.

Furýk - bývalý kostelFurýk - bývalý kostel

Po prohlídce kostela se na rozcestí vraťte a pokračujte vpravo na Knížecí Pláně. 

Knížecí PláněKnížecí PláněKnížecí Pláně

Za hospůdkou v Knížecích Pláních odbočte doleva a napojte se na cyklotrasu č. 1040. Sjezdem se dostanete až k lesu, kde se napojíte na asfaltovou cestu. Mírným stoupáním se dostanete k rozcestí, zde pojedete rovně. Vzápětí dojedete k dalšímu rozcestí, na kterém pojdete opět rovně a sjezdem po cyklotrase č. 1040 dojdete zpět do Borových Lad.

Další informace a zimní příspěvky z Borových Lad

SKI areál MitterdorfBorová Lada - nástupní místa do běžeckých stopSKI areál Zadov


Důležité informace

 

Restaurace a samoobsluhy: Hned na začátku trasy jsou dvě restaurace a samoobsluha, která bývá otevřena i o víkendech mimo hlavní turistickou sezonu. Dále se můžete najíst na Bučině či Knížecích Pláních.

Spojení: Do Borových Lad dojedete po vlastní ose nebo autobusem. Vlakem: Doporučujeme vystoupit na nádraží ve Vimperku, podejít viadukt a vzápětí jste na autobusovém nádraží (u Penny marketu). Z tohoto nádraží jede přímé autobusové spojení do Borové Lady.  IDOS

Pošta: Přímo u parkoviště.

Lekárna a nemocnice Vimperk (16 km): mapa

Benzínová čerpací stanice: Horní Vltavice (8 km).

Vstupné a poplatky: Parkovné: 50 Kč

Časová náročnost: 3 - 4 hodiny 

Další výlety z Borových Lad: Najdete v pravém postraním banneru ''Související trasy''. Nebo na horní liště vedle kontaktu zadejte klíčové slovo např. Toskánsko... :-)

Za fotbalovým hřištěm si můžete celkem levně zahrát tenis.

Na celou obrazovku

 

 

 • Borová lada parkoviště

 • Chalupská slať

 • Památník převaděčům

 • Parkoviště na Kvildě pod sjezdovkou

 • Nouzové nocoviště Bučina

 • Bučina

 • Bývalý kostel

 • Knížecí Pláně

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Borová lada parkoviště Borová lada parkoviště

  Výchozí bod trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
  Borová lada parkoviště Borová lada parkoviště
 • Parkoviště na Kvildě pod sjezdovkou Parkoviště na Kvildě pod sjezdovkou

  Výchozí bod trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště na Kvildě pod sjezdovkou Parkoviště na Kvildě pod sjezdovkou
TOPlist
Neustále přidáváme trasy