Běšiny a okolí

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 28.3 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 686 m Hodnocení: 80/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Běšiny a okolí

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 

 

Z nádraží v Běšinech přijedete na hlavní komunikaci. Zde odbočte doprava a za nedalekým viaduktem odbočte doleva do obce. Na návsi u zastávky odbočte doleva (kousek vpravo u zastávky se nachází samoobsluha Coop) a po chvilce zhlédnete pěkný kostel – první zajímavost na trase.

Kousek nad kostelem mezi domy je ukazatel na Hubenov. Pokračujete horší asfaltkou tímto směrem. Na začátku vesničky odbočte vpravo směr zřícenina. Pokračujete nepříjemným stoupáním po kamenité lesní cestě. Na prvním rozcestí se dejte rovně a následně na ypsilonce vlevo. V letních měsících je na tomto úseku nepříjemný a dotěrný hmyz.

 

Po prohlídce zříceniny se vrátíte 200m na rozcestí ke sv. Bartoloměji. Zde odbočíte doprava směrem Mlázovy. Na první ypsilonce odbočte doleva, až dojedete na betonku a zde se dáte vpravo směr Tržek. U vsi odbočíte doleva a projeďte po hlavní silnici směrem Střítež. Ignorujte odbočku vlevo! Po kilometrovém sjezdu se dejte vlevo a na dalším rozcestí opět vlevo do Stříteže (špatně značené). V obci Střítež se držíte vlevo po hlavní silnici až ke křížku nad vsí, kde se horší cestou dáte vpravo na Sluhov. Zde jsme odbočku poprvé minuli.

Ve Sluhově pojedete doleva a na konci vsi u kapličky doprava směrem Mlázovy. V obci Mlázovy vás čekají hned 2 zajímavosti. Na začátku vsi vpravo je zámek s denně od 13 – 17 hod přístupným zámeckých parkem. Na konci vsi směrem Kolinec vás čeká nejkouzelnější místo pro děti – Pohádkový ráj. Začátek této trasy ale příliš dětem nepřeje, proto doporučujeme s dětmi dojet přímo na místo autem. Je zde dostatečný prostor pro zaparkování aut.

Po prohlídce Mlázova pokračujte směrem ze vsi do nedalekého Kolince. Zde na návsi odbočíte doprava na Jindřichovice. Ještě před koncem Kolince vlevo můžete nastoupit na vlak. Neuvidíte však vyhlášený westernový koňský ranč.

Za Kolincem odbočíte doprava a vystoupáte 2 km do Jindřichovic. Zde si na návsi prohlédnete pěkný zámek s udržovanou zahradou. Je zde možnost ubytování. Od zámku pokračujete doleva okolo rybníků, až projedete ven ze vsi. Kilometr za Jindřichovicemi se dáte doleva přes trať a hned doprava směrem Podolí. Podjedete viadukt a kousek za ním přijedete do Podolí.

V Podolí minete odbočku na Tržek, malý zámeček a přijedete k ranči. Za rančem vás čeká 2 km sjezd až k rozcestí ve tvaru T. Zde odbočíte doprava a kolem areálu s tenisovými kurty se vrátíte do Běšin. Ještě před rozcestím u zastávky je samoobsluha. Za ní odbočte vlevo a pokračujte zpět k nádraží. 

Podobný okruh začíná u známého nedalekého hradu ve Velharticích.

 
 
 

 • Nádraží Běšiny (Výchozí bod)

 • Kostel Navštívení Panny Marie

 • Zřícenina sv. Bartoloměje

 • Zámek Mlázovy

 • Pohádková chalupa

 • Zámek Jindřichovice

 • Westernový ranč

 • Eurocamp Běšiny

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Nádraží Běšiny (Výchozí bod) Nádraží Běšiny (Výchozí bod)

  Nádraží v Běšinách je výchozí bod trasy. U nádraží lze i zaparkovat.

  Otevřeno: Vstupné:
  Nádraží Běšiny (Výchozí bod)
TOPlist
Neustále přidáváme trasy