Dovolená

Klostermannův most0. Týdenní a víkendové pobyty na Šumavě - Povydří

Perfektně zpracované výlety přímo od známé ubytovací kapacity na Šumavě. Přímo před chatou je autobusová zastávka. Poloha přímo vybízí k návštěvě nespočtu turistických zajímavostí. Více...

→ Nabídka ubytování Povydří ←

Medvědí stezka1. KAM NA VÝLET HORNÍ PLANÁ - LIPNO

Velmi populární je svézt se z Horní Plané vlakem (stanice Ovesná-Černý Kříž) a projít se po Medvědí stezce, nebo dojet vlakem do Nového Údolí a na kole zpět. Navštívíte vrch Třístoličník, Plešné jezero, Muzeum pošumavských železnic a projedete se na in - line dráze. Více...

→ Nabídka ubytování Horní Planá ←

Hrad Švihov2. KAM NA VÝLET KLATOVY - TURISTIKA

Okolí Klatov a Kdyně je rájem pro milovníky zřícenin, ale také nádherných hradů Velhartice, Švihov a Klenová. Kousek od náměstí v Klatovech navštívíte zajímavé katakomby. Více...

→ Nabídka ubytování Klatovy ←

Kašperské Hory3. ŠUMAVA, KAŠPERSKÉ HORY - TURISTIKA, CESTOVÁNÍ

Kašperské Hory královské horní město. V okolí Kašperských Hor se těžilo a rýžovalo velmi kvalitní zlato. Provedeme vás Zlatou stezkou ke Královskému kameni, rozhledně Javorník, hradu Kašperk a nejvýše položenému keltskému hradišti Obří hrad. To není zdaleka vše. Více...

→ Nabídka ubytování Kašperské Hory ←

Vodopád Bíla strž4. DOVOLENÁ S VÝLETY V ŽELEZNÉ RUDĚ, PLZEŇSKÝ KRAJ

Navštívíte jezera, prameny, vodopád, pohádkovou zemi Brčálník a místa zaniklých osad. Připravili jsme i náročný cyklovýlet a provedeme vás nouzovými nocovišti ze Železné Rudy až k Lipnu. Začína zde i naše dálková cyklotrasa do Prahy. Tedy stručně řečeno. Co více si při plánování dovolené na Šumavě můžete přát. Více..

                                                  → Nabídka ubytování Železná Ruda ←

Soutok Roklanského a Modravského potoka5. Dovolená na Modravě (Šumava)

Zvolíte-li Modravu jako místo, kde chcete strávit letní či zimní dovolenou, určitě nebudete litovat. Navštívit tolik zajímavostí v blízkém okolí jako naleznete právě zde, se Vám jinde na Šumavě nepovede! Slatě, potoky dříve plné ryb a zlata, vyhlídky, vlčí výběh, Klostermannův a hradlový most. Jako téměř všude najdete i zde zimní příspěvky. Více..

→ Nabídka ubytování Modrava ←

Jelení výběh6. Dovolená v Kvildě (Šumava)

Kvilda je se svoji nadmořskou výškou 1065 m.n.m. nejvýše položenou obcí na území České republiky. Nachází se v Jižních Čechách a náleží do okresu Prachatice. Osadu založili Němci v 16. století i když název Kvilda je označení pro lesní hvozd a je doložen už v roce 1345. Více..

→ Nabídka ubytování Kvilda ←

Chalupská slať7. Dovolená v Borové Ladě na Šumavě 

Borová Lada (895 m. n. m.) se nachází na hranici Národního Parku Šumava a protéká jí Teplá Vltava. Nejznámějšími zdejšími turistickými cíli jsou bezpochyby Soví voliéry a Chalupská slať u Svinné Lady. Nechybí zde ani nově vybudované tenisové kurty s umělým povrchem u fotbalového hřiště. Více..

→ Nabídka ubytování Borová Lada ←

8. Dovolená v Nové Hůrce u Železné Rudy

Nová Hůrka leží v nadmořské výšce necelých 900 m. n. m. a nachází se mezi známými horskými středisky Prášily a Železnou Rudou v Plzeňském kraji. Zatím jsme při našich toulkách Šumavou nenarazili na místo, kde by bylo v blízkém okolí tolik zaniklých osad jako právě zde, tedy s výjimkou úseku Bučina podél hranice do Nového Údolí. Více..

                                                  → Nabídka ubytování Nová Hůrka ←

9. Ubytování a výlety ze Srní

Přijedete-li na Šumavu od Sušice a cestou neodbočíte na Svojše a Horskou Kvildu, přijedete právě do Srní. Tuto horskou obec nedávno proslavil velmi úspěšný televizní seriál policie Modrava, který se natáčel právě zde a v blízkém okolí (v létě bude pokračovat natáčení dalších dílů). Více..

→ Nabídka ubytování Srní ←

10. Ubytování - Toskánsko za 6 500 kč

Pravidelně již několik let se rádi vracíme do ubytovací kapacity Villaggio Il Girasole, kde trávíme záříjové dny. Tento ubytovací areál se nachází v Toskánském městečku Follonica. Follonica je vzdálená od ČR tak akorát, abyste sem dorazili během jednoho dne. V blízkém okolí naleznete bezpočet atraktivních turistických cílů, ke kterým jsme naplánovali báječné výlety. Více..

                                                      → Nabídka ubytování Toskánsko ←

11. 10 tipů na výlety v Praze a okolí + nabídka ubytování 

Provedeme Vás k nejvyhledávanějším turistickým cílům Prahy i blízkého okolí. Výlety jsou plánované z nádraží nebo záchytných parkovišť. Více..

→ Nabídka ubytování Praha ←

12. Dovolená a ubytování Kubova Huť (ŠUMAVA)

Kubova Huť se nachází nedaleko hraničního přechodu ve Strážném v nadmořské výšce 1000 m. Vyžití zde najdou milovníci zimní i letní turistiky. V zimě zde pravidelně upravují běžecké trasy a menší lyžařský areál. K lyžařskému areálu Mitterdorf ujedete 22 km. Hohficht 55 km.  Více..

→ Nabídka ubytování Kubova Huť ←

13. Dovolená Purkarec (JIŽNÍ ČECHY)

Tato malebná jihočeská obec, kterou najdete nedaleko Hluboké nad Vltavou směrem na Týn nad Vlt. skýtá mnoho příležitostí k vyžití. Purkarec leží přímo u Hněvkovické přehrady a tudíž si zde na své přijdou milovníci rybaření a vyjížděk na parnících. Více..

→ Nabídka ubytování Purkarec ←

14. Rakouská jezera - Alpy

Navšívíte s námi kouzelná rakouská jezera Wolfgangsee, Schwarzensee, nebo s našim povídáním blízká jezera Mondsee, Attersee, Fuschlsee, Hintersee. Svezete se parní zubačkou na horu Schafbeg. Více..

→ Nabídka ubytování Strobl ←

 

15. Hartmanice neprobádané a zajímavé

V okolí Hartmanic projdete zajímavé naučné stezky Hamižná, NS Farmářská, NS Dolování zlata, NS Vlčí jámy a Rýžování zlata. PR Kříženecké mokřady, PR Hamižná, PR Žežulka, PR Poustka, Přírodní park Kochánov, PR Zhůřská pláň, PR Zhůřský lom, Zhůřská hnízdiště, PR Kepelské mokřady to vše je poblíž Hartmanic. V okolí Hartmanic navštívíte čtrnáct dílů Zmizelé Šumavy. Více..

→ Nabídka ubytování Hartmanice ←

 

Dálková cyklotrasa Železná Ruda, Modrava, Písek, Zvíkov, Praha

Dálková cyklotrasa okolo řek a přehrad začíná na vlakovém nádraží v Železné Rudě a končí na hlavním nádraží v Praze. Více..

→ Nabídka ubytování ←

TOPlist
Neustále přidáváme trasy