Výlet na Kleť se sjezdem koloběžkou

Výlet na Kleť se sjezdem koloběžkou

Celodenní rodinný výlet nebo dvouhodinový adrenalinový zážitek? Je na vás co si vyberete, protože Kleť nabízí obojí! Výlet si můžete naplánovat s výšlapem k rozhledně, či si pouze užít sjezd na koloběžce.

Horu Kleť a její kamennou rozhlednu, zná v Jižních Čechách snad každý. Ne všichni ale ví, že z této hory nemusí po svých. Dolů můžete se sjet na koloběžce! Na výběr jsou 3 trasy, které mají kolem 11 kilometrů. Je už na vás, jestli hledáte celodenní rodinný výlet nebo dvouhodinový adrenalinový zážitek.

 

Co si na vrcholu Kleti užijete?

  1. Výhled z nejstarší kamenné rozhledy v Čechách - za dobré viditelnosti dohlédnete až na rakouské Alpy.
  2. Nejvýše položenou observatoř, zabývající se výzkumem planetek a komet.
  3. Občerstvení v Terezině chatě 

Na vrcholu Kleti si můžete užít výhled z nejstarší kamenné rozhledny v Čechách, pokud budete mít štěstí, můžete dohlédnout až na rakouské Alpy. Dalším nej na vrcholu Kleti je nejvýše položená hvězdárna. Do této světoznámé observatoře, zabývající se výzkumem planetek a komet můžete zajít na prohlídku. Po výstupu na horu Kleť nebo před sjezdem dolů se můžete občerstvit v Tereziině chatě. Při cestě dolů, 570 metrů severozápadním směrem od vrcholu Kleti, se „koloběžkářům“ nabízí zastávka u Žebříkového kamene (10 metrů vysoký granulitový výchoz, jehož puklinový systém připomíná žebřík, podle kterého je skála pojmenovaná).

Jakou trasu si vyberete?

Na koloběžce můžete sjet dolů z Kleti třemi trasami. Nejoblíbenější trasa je do historického Českého Krumlova, další končí v krásné obci Zlatá Koruna (známé svým klášterem) a poslední trasa vede do Krásetína, k parkovišti s nástupním stanovištěm jednosedačkové lanovky.

Všechny trasy mají přes 11 kilometrů a vedou přes krásnou přírodu CHKO Blanský les. Největší převýšení (jede se nejvíce z kopce) a asfaltové cesty mají trasy s cílovou stanicí v Českém Krumlově a Zlaté Koruně. Do Krásetína je cesta pro koloběžky z větší části asfaltová a částečně zpevněná lesní cesta, kde je mírné stoupání a nutnost více se odrážet. Záleží na vás, jestli sjezd pojmete jako adrenalinový zážitek nebo výlet krajinou.

Na Kleti u startu vám bude zapůjčena koloběžka, ochranná přilba a dostanete instruktáž a mapu. Rezervace předem je výhodou, ale není nutná. Více informací najdete na webových stránkách http://www.kolobezky-krumlov.cz/.

Chcete ušetřit síly?

A odkud na koloběžky vyrazit? Pěší výstup je dle vašeho uvážení a fyzických sil. Pokud však chcete ušetřit čas a kroky Koloběžky Kleť vás z cílových stanic (zde je možné zaparkovat vaše auto) vyvezou minibusem, čas vývozu je nutné domluvit předem.

Sjezd na koloběžce (video upoutávka)

Zajímavá nabídka!

Při kombinaci koloběžek a NOČNÍHO RAFTINGU či jiného výletu na Vltavě od půjčovny lodí a raftů ONTARIO je poskytována až 15% sleva
Více informací na Webových stránkách: http://www.loderafty.cz/

Vydáno: 23.04.2020

TOPlist
Neustále přidáváme trasy